Piłkarskie Nadzieje z Mielca pożądane w całej Europie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Akademii
Kuba Zegarliński

Piłkarskie Nadzieje z Mielca pożądane w całej Europie

Kuba Zegarliński

Od początku roku do siedziby mieleckiej Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje dotarło ponad 20 zaproszeń na najbardziej prestiżowe turnieje. To efekt wielu międzynarodowych zwycięstw odniesionych przez wychowanków akademii.

W ubiegłym roku młodzi piłkarze z Mielca zawojowali wiele turniejów rozgrywanych w różnych zakątkach Europy. - Staramy się aby nasi wychowankowie kilka razy w roku mieli możliwość zagrania na dużym zagranicznym turnieju, gdzie mogą zmierzyć się z rówieśnikami z innych krajów, a nawet kontynentów - mówi wiceprezes APPN Mielec Paweł Mrozik.

Jak pokazują wyniki, dla zawodników z Mielca nie straszna jest rywalizacja z drużynami nie tylko z państw Starego Kontynentu. Piłkarskie Nadzieje mierzyły się również z zespołami z Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Tylko w ubiegłym roku mielczanie wygrali turnieje rozgrywane w: Finlandii, Anglii, na Ukrainie i na Węgrzech. Bardzo dobrze zaprezentowali się również na największych na świecie mistrzostwach piłkarskich dla dzieci i młodzieży rozgrywanych w Danii. Podczas Dana Cup 2016 dotarli do fazy TOP 8, gdzie zostali wyeliminowani przez reprezentację Gwatemali.

– Oczywiście piąte miejsce, było dla nas wielkim osiągnięciem. Najważniejszy jest jednak prawidłowy rozwój naszych podopiecznych i doświadczanie, jakie zdobywają poprzez rywalizacją z silnymi przeciwnikami – mówi Jacek Cyganowski prezes Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje.

W grudniu ubiegłego roku mielczanie wygrali turniej rozgrywany na słynnym Wembley. Tam po drodze do końcowego zwycięstwa pokonali zespoły z Anglii, Irlandii Północnej i Walii.

Nie dziwi więc fakt, że APPN stała się marką rozpoznawalną w Europie. W styczniu do siedziby akademii dotarło 24 zaproszenia na najbardziej prestiżowe turnieje, w tym także te, rozgrywane poza Starym Kontynentem.

– Zaproszono nas m.in. do Pekinu, Tokio, Melbourne i Miami – mówi Paweł Mrozik.

– Oczywiście miło słyszeć, że nasza Akademia staje się marką jeżeli chodzi o poziom szkolenia dzieci i jest coraz bardziej rozpoznawalna na mapach piłkarskiej Europy. Staramy się jak możemy, a tego typu listy i zaproszenia są z pewnością formą docenienia pracy naszych podopiecznych – dodaje.

Jacek Cyganowski, prezes APPN powiedział również, że młodzi mielczanie z pewnością pojadą w lecie do Danii na największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży Dana Cup 2017.

– Tam ponownie postaramy się zaprezentować z jak najlepszej strony - zapewnia.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.