Piłka ręczna. Wojciech Zydroń, organizator Zydroń Handball Camp&Festiwal: Jest zielone światło dla piłki ręcznej w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Łukasz Pado

Piłka ręczna. Wojciech Zydroń, organizator Zydroń Handball Camp&Festiwal: Jest zielone światło dla piłki ręcznej w Rzeszowie

Łukasz Pado

Były reprezentant Polski, król strzelców ekstraklasy i zawodnik takich klubów jak Vive Kielce, Azoty Puławy i Pogoń Szczecin, Wojciech Zydroń, przeprowadził się do Rzeszowa. Chce w stolicy Podkarpacia zbudować mocny zespół piłki ręcznej. - Skoro Mielec może mieć mocną piłkę ręczną, to dlaczego nie zrobić tego w Rzeszowie? - zadaje pytanie były szczypiornista.

Spotkać reprezentanta Polski w piłce ręcznej w Rzeszowie, nie jest łatwo. Skąd zatem król strzelców Superligi, związany wcześniej m.in. z Vive Kielce, Azotami Puławy, Pogonią Szczecin znalazł się w stolicy Podkarpacia?

WOJCIECH ZYDROŃ: Rzeczywiście w Rzeszowie ostatni raz byłem, kiedy w juniorach grając w Pałacu Młodzieży Tarnów mierzyliśmy się z ekipami z Rzeszowa. Dlaczego teraz Rzeszów? Od kilku lat miałem gotowy plan, żeby zrobić coś na wzór działań Artura Siódmiaka, z którym miałem przyjemność współpracy. Potem trafiłem do Rzeszowa, gdzie od kilku lat mieszka moja rodzina. Początkowo moim celem działań miał być Szczecin, ale tak się to moje posportowe życie potoczyło. Nie żałuję, bo ludzie, których tu spotykam są fantastyczni, a ja przekonuję się, że to była trafiona decyzja. Mam teraz pewne pomysły i wiem, że w Rzeszowie są ludzie, którzy chcą i pomogą mi te plany spełnić.

Teraz pewnie bardziej od Rzeszowa kojarzy pan Stalą Mielec...

Tak. Zawsze był to zespół charakterny, dobrze dobrany i no oczywiście w bramce mieli niezniszczalnego Krzysia Lipkę, który nie raz omal nie wybił mi piłki ręcznej z głowy. Najbardziej pamiętam mecze ze Stalą Mielec, kiedy grałem w Puławach. Zawsze kończyły się w okolicach remisu. To były prawdziwe wojny. Ale nie skreślajny Rzeszowa, bo mam pewien pomysł. We wrześniu organizuję kamp piłki ręcznej w Rzeszowie przyjadą prawdziwe gwiazdy.

W dalszej części rozmowy Wojciech Zydroń opowiada m. in. o:

 • kampie, który już we wrześniu odbędzie się w Rzeszowie
 • pomysłach na piłkę ręczną w Rzeszowie
Pozostało jeszcze 58% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Pado

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.