Piją alkohol i jadą. Nawet policjanci czy sędzia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Helena Wysocka

Piją alkohol i jadą. Nawet policjanci czy sędzia

Helena Wysocka

Sejneński policjant miał blisko cztery promile i jechał autem. Wężykiem, po chodniku. Jego kolega z tej samej komendy też jechał wężykiem, ale ulicą. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei zamroczony procentami sędzia z Suwałk doprowadził do stłuczki na skrzyżowaniu.

Księża proszą z ambon, by przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości uczcić 100 dniami abstynencji. Ale apele - zdaje się - trafiają w próżnię. Tegoroczne statystki wskazują bowiem, że na terenie województwa podlaskiego policjanci zatrzymują średnio ośmiu pijanych kierowców każdego dnia. Na dodatek problem dotyka wszystkie grupy społeczne. Piją i siadają za kierownice aut także ludzie ze świecznika. Ci, którzy powinni świecić przykładem.

- Dlaczego pijemy? - zastanawia się psycholog Beata Andruczyk z Suwałk. - Z bardzo różnych względów. Ludzie sięgają po alkohol, by zredukować stres, czy zapomnieć o kłopotach. Ale to bardzo smutne, że do tego, by odmienić nastrój nie wystarcza im np. dobra muzyka, rodzina, czy przyjaciele, a muszą zażywać środki chemiczne.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

  • Jak dochodziło do zatrzymań pijnych kierowców

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.