Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Janik

Pierwsze wyroki w sprawie Marka G., znanego psychiatry z Rzeszowa. Skazano kilkunastu pacjentów wręczających łapówki

Psychiatra Marek G. i jego rejestratorka usłyszeli ponad 90 zarzutów. Fot. Archiwum/Krystyna Baranowska Psychiatra Marek G. i jego rejestratorka usłyszeli ponad 90 zarzutów.
Anna Janik

Kilkunastu pacjentów Marka G., znanego psychiatry z Rzeszowa, przyznało się do wręczania łapówek lekarzowi i dobrowolnie poddało się karze. Lekarz i jego rejestratorka usłyszeli ponad 90 zarzutów.

O sprawie znanego rzeszowskiego psychiatry Marka G. pisaliśmy po raz pierwszy jesienią 2017 roku. To wtedy doszło do zatrzymania doktora oraz rejestratorki medycznej. Usłyszeli oni ponad 90 zarzutów korupcyjnych i dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentacji.

Ponad 90 zarzutów dla lekarza i sekretarki

Jak ustalono podczas śledztwa, lekarz, który na co dzień pracował w poradni przy MSWiA, prowadził też prywatny gabinet psychiatryczny, gdzie zatrudniał w charakterze sekretarki/rejestratorki medycznej podejrzaną obecnie kobietę. Psychiatra był osobą uprawnioną do wystawiania zaświadczeń lekarskich ZUS ZLA o czasowej niezdolności do pracy, ale w trakcie nieobecności lekarza, spowodowanych wyjazdami za granicę, rejestratorka - dysponując drukami ZUS ZLA i pieczęcią lekarską - wystawiała poświadczające nieprawdę zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, w zamian za korzyści majątkowe.

Śledztwo w tej sprawie trwa, ale prokuratura skierowała do sądu pierwsze kilkanaście wniosków o dobrowolne poddanie się karze. Dotyczą one pacjentów lekarza, którzy przyznali się do wręczania mu łapówek. Wynosiły najczęściej 100 zł za jedno zwolnienie.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • dlaczego lekarz i sekretarka przebywają na wolności
 • Marek G. już raz złamał prawo

 

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.