Wczoraj na os. Unii Europejskiej w Koszalinie oficjalnie ruszyła kolejna budowa.
Tym razem na osiedlu Unii Europejskiej przy ul. Holenderskiej w ramach Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstaną 24 mieszkania. A dokładniej: 16 dwupokojowych mieszkań - po 55 m kw. i 8 trzypokojowych - po 68 m kw. Do każdego mieszkania będzie przypisana piwnica oraz miejsce parkingowe.
Budynek stanie obok segmentu, który właśnie jest kończony, a w wakacje ma być zasiedlany. Wykonawcą nowej zabudowy jest wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens. Inwestycja zostanie zakończona przed 1 października przyszłego roku. Jej koszt to prawie 3,3 mln złotych (planowane koszty budowy w przeliczeniu na m kw. powierzchni użytkowej to 2.300 zł).
Realizacja inwestycji odbywa się przy 30-procentowym udziale w kosztach ze strony przyszłych lokatorów.
Nabór chętnych lokatorów rozpoczął się w marcu i potrwa do 2 czerwca. W czerwcu będzie wiadomo, kto zamieszka pod nowym adresem w przyszłym roku.
Kto może starać się o mieszkanie? Warunki od lat są niezmienne, a więc nie można mieć tytułu prawnego do nieruchomości na terenie Koszalina, ale trzeba tu żyć, pracować. Do tego pod uwagę są brane dochody (ściśle określone w tabeli, nie mogą być za niskie). Czynsz w mieszkaniach KTBS waha się w granicach od 7,40 do 9,50 zł za m kw.
Zainteresowani mieszkaniem w KTBS mogą zgłaszać się w godzinach 8 - 14 do biura przy placu Wolności i tam pytać o szczegóły. Pobranie druku wniosku o przydział mieszkania to wydatek rzędu 30 złotych.
- Kolejna nasza inwestycja powstanie przy ul. Wenedów - zapowiada Piotr Kroll, prezes KTBS. - Będziemy posiłkować się kredytem, jadę właśnie w tej sprawie do Warszawy. Gdy nam się uda uzyskać pozytywną decyzję, to w przyszłym roku rozpoczniemy budowę. A na osiedlu Unii Europejskiej , przy ul. Holenderskiej - Irlandzkiej, też powstaną kolejne budynki, ale to plan na przyszłe lata.
- Nasze mieszkania to głównie szansa dla młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze płynności finansowej, by wziąć kredyt hipoteczny i kupić mieszkanie - dodaje prezes KTBS.
Obecnie w zasobach KTBS jest ok. tysiąca mieszkań.