Pielgrzymi będą się musieli zahartować...

Czytaj dalej
Fot. FOT. ARCHIWUM URZĘDU GMINY I MIASTA
(EKT)

Pielgrzymi będą się musieli zahartować...

(EKT)

Gmina Proszowice. W gminach trwają coraz intensywniejsze działania związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. W większości miejscowości wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.

Niedawno do gminy dotarły urządzenia z prysznicami, mające stanąć przy obiektach, w których nie ma natrysków lub ich liczba jest niewystarczająca dla określonej grupy osób. Zgodnie z umową dostarczyła je Kuria Krakowska.

W proszowickiej gminie pielgrzymi zamieszkają w dziewięciu obiektach. W pięciu nie ma pryszniców: w szkołach w Koczanowie, Ostrowie, Żębocinie. Brakuje ich także w remizie w Bobinie , ale gmina kupiła straży dwa kontenery, każdy z trzema zasłanianymi kabinami, umywalkami i toaletami. Tam będzie możliwość doprowadzenia ciepłej wody.

Natomiast pielgrzymi zamieszkali w szkołach, będą się myć pod gołym niebem i hartować zimną wodą, ponieważ do urządzeń przysłanych przez Kurię nie da się podłączyć ciepłej wody.


Autor: Joanna Urbaniec

Urzędnicy zastanawiają się, w jaki sposób, chociaż w minimalnym stopniu dostosować prysznice, by ludzie w nieskrępowany sposób mogli z nich korzystać. Nie bardzo da się zawiesić zasłonki, może rozwiązaniem będą parawany, ale to dodatkowy koszt, a gmina nie uwzględniała go w wydatkach na ŚDM. Nie można też niczego zmieniać w instalacji natrysków, gdyż mają być zwrócone do Kurii w niezmienionym stanie.

(EKT)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.