Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piekło było w jednym domu, mieszkańcy Ciecierzyna nie mają z nim nic wspólnego

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Piekło było w jednym domu, mieszkańcy Ciecierzyna nie mają z nim nic wspólnego

Mirosław Dragon

Kiedy kolejny dziennikarz puka do drzwi i pyta, dlaczego mieszkańcy Ciecierzyna nie reagowali, ludzie czują się, jakby sami byli winni morderstwa. A oni przecież reagowali, chociaż do głowy im nie przyszło, że sąsiedzi mogli seryjnie zabijać swoje nowo narodzone dzieci.

W ciągu ostatnich dni dziennikarze wszystkich dużych polskich mediów odwiedzili Ciecierzyn. Nad dachami latają drony z kamerami, a dziennikarze telewizyjni najpierw filmują biały dom w środku wsi, w którym zamordowano czworo maluchów, a następnie pukają do sąsiadów, żeby zapytać, dlaczego nikt nie reagował? Na koniec każdy filmuje tablicę Ciecierzyn-Piekło.

- Po pierwsze - ta zbrodnia wydarzyła się w samym Ciecierzynie, a nie w przysiółku Piekło. Po drugie - postawiona jakieś trzy lata temu tablica z Piekłem jest błędem! Przysiółek Piekło leży po drugiej stronie Byczyny, w Roszkowicach, w miejscu bitwy pod Byczyną, od której wzięła się ta nazwa! - tłumaczą mieszkańcy Ciecierzyna. - A tak wychodzi, jakbyśmy my mieszkali w jakimś piekle.

A przecież Piekło było tylko w jednym domu. Nie da się pojąć, że mieszkało się obok ludzi, którzy okazali się potworami. A tutaj jeszcze część mediów w swoich relacjach obarcza współodpowiedzialnością całą wieś... Dlatego sołtys Paweł Grygier napisał oświadczenie, pod którym podpisało się kilkudziesięciu mieszkańców Ciecierzyna.

Ludzie alarmowali wcześniej

 • Zamordowane dzieci miałyby teraz 5, 3, i 2 latka.
 • Najmłodsza siostrzyczka skończyłaby dzisiaj  trzy tygodnie...
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Mirosław Dragon

Dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl

Można do mnie pisać: mdragon@nto.pl

lub dzwonić: 510 026 553

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.