Pięć pogrzebów. Tak wielkiej tragedii Tryńcza jeszcze nie widziała

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Solski
Norbert Ziętal, luks

Pięć pogrzebów. Tak wielkiej tragedii Tryńcza jeszcze nie widziała

Norbert Ziętal, luks

Siostry, 16-letnią Anię i 18-letnią Dominikę pochowano we wtorek. 24-letniego Sławomira i 27-letniego Bogusława w środę. 19-letnią Klaudię w czwartek. W Boże Narodzenie piątka młodych ludzi utonęła w Wisłoku, uwięziona w samochodzie.

- Matko, na samo wspomnienie łzy cisną się do oczu. Dość dobrze znałam rodziców Ani i Dominiki, u nas wszyscy się znają. Sylwester. Wszędzie ludzie przygotowują się do zabawy, wybierają się na imprezy i bale. A w domu Marii i Adama przygotowywano się do pogrzebu ich jedynych dzieci. To straszne - mówi kobieta, mama nastolatki. We wtorek kobieta zwolniła się z pracy, aby uczestniczyć w pogrzebie Anny i Dominiki.

- Głównie chodziło mi o moją córkę. Wiedziałam, że pójdzie na pogrzeb i że wtedy mogę być jej potrzebna. To duże emocje, mogą być zbyt duże dla niej - wyjaśnia.

Tryńcza, wtorek, kilkanaście minut po godz. 14, tuż po mszy. Przed kościół pw. św. Kazimierza zajechały dwa karawany. Czarny i szary.

Ten widok najtwardszych ściska w gardle. Tłum patrzy w milczeniu na dwie, jednakowe, jasnobrązowe trumny, z takimi samymi bukietami z kremowych róż. Starannie ubrani pracownicy firmy pogrzebowej, niemal równocześnie wykonują te same ruchy. Załadowują trumny do samochodów. Dwa metry od nich pani Maria i pan Adam, wzajemnie się podtrzymują. Jakoś wytrzymują najcięższą sytuację w ich życiu. Budzą podziw. W tych trumnach są ich córki, ich jedyne dzieci.

W dalszej części reportażu m.in.:

 • mieszkańcy wspominają ofiary wypadku
 • rekonstrukcja tragicznych wydarzeń
Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal, luks

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.