Wiesław Pierzchała

Parada oszustów: sędziowie, prokuratorzy i... granty z USA

Detektyw Krzysztof Rutkowski, który po pościgu samochodowym zatrzymał Wiolettę J. , zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił kolejne osoby Fot. Grzegorz Gałasiński Detektyw Krzysztof Rutkowski, który po pościgu samochodowym zatrzymał Wiolettę J. , zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił kolejne osoby oszukane - jego zdaniem - przez „panią sędzię”. Wśród nich była pani Aneta (w kominiarce).
Wiesław Pierzchała

Sprytna łodzianka podszywała się pod sędzię lub prokuratora. W ten sposób, zdobywszy wiarygodność, wyłudzała pieniądze od swoich ofiar, które na dodatek zastraszała i szantażowała. Doszło nawet do tego, że wyłudziła... psa, za którego po prostu nie zapłaciła, po czym dla odwrócenia od siebie uwagi straszyła hodowcę pod Sieradzem, że rzekomo prowadzi on nielegalną hodowlę czworonogów.

Zastawił na „panią sędzię” zasadzkę, ponieważ ta przez miesiąc miała wodzić za nos 54-letniego przedsiębiorcę z Konstantynowa pod Łodzią. Według Krzysztofa Rutkowskiego, Wioletta J. wyłudzała od biznesmena pieniądze powołując się na wpływy w sądach, prokuraturze i Urzędzie Miasta Łodzi.

Ponadto, kazała kupić drogą torebkę dla urzędniczki magistratu, która miała pomóc w załatwieniu działek miejskich. Chwaliła się, że ze swoim przełożonym, znanym prokuratorem Krzysztofem Kopanią z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jeździ na konferencje. Kreowała się na osobę, która wszystko potrafi załatwić.

Tak twierdzi znany łódzki detektyw Krzysztof Rutkowski, który razem ze swoimi ludźmi – po pamiętnym, iście filmowym, samochodowym pościgu ulicami Łodzi – zatrzymał 41-letnią Wiolettę J. Jak miał rozwikłać sprawę?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Wiesław Pierzchała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.