Grzegorz Skowron

Papieskie liturgie będą piękne, głębokie, ale proste. Nie potrwają dłużej niż półtorej godziny

Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. - Wydaje mi się, że wszystkie przygotowania są w dobrym punkcie - powiedział wczoraj w Krakowie ks. Guido Marini ( na zdjęciu obok). Mistrz papieskich ceremonii liturgicznych wizytował miejsca, w których odbędą się liturgie z papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Główne celebracje podczas ŚDM będą sprawowane po łacinie. Homilie Ojciec Święty wygłosi natomiast po włosku. - Ojciec Święty Franciszek dba o czystość liturgii. To nie są liturgie, mówiąc kolokwialnie, w jakiś sposób ubogacane - wręcz przeciwnie - Ojciec Święty znany jest z tego, że te liturgie są piękne, głębokie, ale bardzo proste.

Nie będziemy się więc starali niczego do nich dodawać, bo nie ma ani takiej potrzeby, ani nie byłoby to wolą Ojca Świętego - mówiła Dorota Abdelmoula, rzeczniczka ŚDM, pytana przez dziennikarzy o długość papieskich celebracji. Program papieskiej wizyty w Polsce przewiduje, że papieskie liturgie będą trwały do półtorej godziny. Ale ten limit nie obejmuje np. przejazdu papieża między sektorami.


Autor: Joanna Urbaniec

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.