Pani Maria Kotula z Głogowa Małopolskiego wygrała 5000 złotych w loterii Nowin "Mieszkanie za Czytanie"

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Ula Sobol

Pani Maria Kotula z Głogowa Małopolskiego wygrała 5000 złotych w loterii Nowin "Mieszkanie za Czytanie"

Ula Sobol

Wśród wielu tysięcy kopert w loterii „Mieszkanie za Czytanie” wczoraj w redakcji Nowin wylosowany został m.in. zestaw Marii Kotuli z Głogowa Małopolskiego. Nasza Czytelniczka wygrała główną nagrodę losowania, czyli 5000 złotych.

Wczoraj, tuż po losowaniu, odwiedziliśmy panią Marię i przekazaliśmy jej symboliczny bon o wartości 5000 złotych.

- Nie mogę uwierzyć, że udało mi się wygrać 5000 złotych w loterii „Mieszkanie za Czytanie”. Owszem, pamiętałam o dzisiejszym losowaniu, ale zdaję sobie sprawę z ilości zestawów loteryjnych i że trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście, aby zostać wylosowanym, a tutaj taka niespodzianka - przywitała nas serdecznie 74-letnia Maria Kotula z Głogowa Małopolskiego.

- Gramy razem z mężem we wszystkim edycjach loterii, ale dopiero teraz dopisało nam szczęście. Dobrą wiadomością od razu podzieliłam się z mężem, który w przeciwieństwie do mnie, uwierzył w wygraną.

To pierwsza wygrana w życiu

Okazało się również, że to pierwsza taka wygrana w życiu pani Marii.

- I naprawdę bardzo z tej wygranej się cieszę - dodaje z uśmiechem nasza laureatka.

Państwo Kotulowie obecnie są na emeryturze. W lutym obchodzą 50. rocznicę ślubu. Mają trójkę dzieci i dwanaścioro wnucząt. Najstarszy wnuk ma 26 lat, a najmłodszy - 5 miesięcy.

- I to jest właśnie prezent na naszą rocznicę ślubu. Gotówka nam się przyda. Nasz dom potrzebuje remontu, a przede wszystkim pomalowania pomieszczeń i na węgiel pieniądze się przydadzą - wylicza 75-letni pan Marian.

Nowiny to prasówka na śniadanie

- Jesteśmy z Nowinami bardzo długo - zapewniają państwo Kotulowie. - Gazetę kupuję codziennie i czytamy ją praktycznie od deski do deski, chociaż muszę przyznać, że najbardziej wczytuję się w ostatnie strony. Ale sport czytam nie tylko ja. Żona jest wiernym kibicem siatkówki. Ogląda mecze siatkówki mężczyzn i kobiet. Kibicuje zarówno Asseco Resovii jak i klubowi sportowemu Developres Rzeszów.

- Nie wyobrażam sobie dnia bez gazety. Nowiny są taką naszą prasówką na śniadanie - śmieje się pani Maria. - Uczestniczę również we wszystkich edycjach loterii. Wycinam kupony, a mąż wypełnia. Myślę, że naszą wygraną zmotywujemy innych, aby też wzięli udział w loterii, bo co mają do stracenia? Oprócz wiadomości regionu, kraju i z zagranicy, otrzymują codziennie kupon loteryjny - mówi laureatka loterii.

Będziemy grać o mieszkanie w Rzeszowie

Pani Maria zapewnia, że będzie grać dalej w loterii Nowin. 12 kwietnia odbędzie się ostatnie, finałowe losowanie, w którym główną nagrodą jest dwupokojowe, w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt RTV i AGD mieszkanie warte 305 000 złotych.

- Do wygrania jest jeszcze mieszkanie, a jak uda nam się wygrać, to od razu wyprowadzamy się do Rzeszowa- uśmiecha się pan Marian.

- To piękne i nowoczesne mieszkanie. Będzie też urządzone, że od razu można się wprowadzać - śmieje się pani Maria.

A grę w loterii „Mieszkanie za czytanie” każdy może rozpocząć od dowolnego kuponu. Na przykład dziś.

Ula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.