Pacjent trzy razy przyjeżdżał na SOR. Rodzina domagała się pomocy. Następnego dnia zmarł

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Ewa Gorczyca

Pacjent trzy razy przyjeżdżał na SOR. Rodzina domagała się pomocy. Następnego dnia zmarł

Ewa Gorczyca

63-letni Tadeusz Pastyrzak z Zagórza z pierwszym atakiem bólu trafił do szpitala w Sanoku. Kolejnym oddziałem ratunkowym, na którym znalazł się jeszcze tej samej nocy, był SOR w Lesku. Z obu szpitali szybko go wypisano. Następnej nocy zmarł.

Rodzina pana Tadeusza nie może zrozumieć, jak mogło dojść do takiej tragedii. Jeszcze w sobotnie przedpołudnie nic nie zapowiadało dramatycznych wydarzeń, które rozgrywały się przez następne godziny. - Zadzwoniła mama, że tato dostał bardzo silne bóle brzucha - relacjonuje Piotr Pastyrzak.

Wcześniej 63-latek czuł się dobrze, spacerował z psem. - Był aktywnym, pogodnym człowiekiem - opowiada synowa pana Tadeusza, Karolina Banaś-Pastyrzak.

Piotr Pastyrzak przyjechał do rodziców. Tato marnie wyglądał. Leki nie zadziałały. Ok. godz. 18 wezwał pogotowie, karetka przyjechała w kilka minut. Ratownicy zabrali 63-latka na oddział ratunkowy szpitala w Sanoku.

- Uprzedziliśmy, że tato jest obciążony kardiologicznie, dostarczyliśmy na oddział dokumentację leczenia - mówi Karolina Banaś-Pastyrzak.

Oboje z mężem wykonują zawody medyczne. Prowadzą w Sanoku centrum rehabilitacji. Są doświadczonymi fachowcami, podejmują się trudnych wyzwań (zajęli się m.in. 12-letnią Sarą z Przemyśla, podopieczną TVN-owskiej Fundacji „Nie jesteś sam”).

- W naszym przekonaniu informacje przekazywane przez bliskich pacjenta są ważne. Dlatego staraliśmy się przekazać personelowi nasze sugestie. Potraktowano nas jednak jak intruzów - skarży się Karolina Banaś-Pastyrzak.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak skończyła się pierwsza wizyta na SOR w Sanoku
 • jak wyglądał kontakt rodziny z lekarzem podczas kolejnej wizyty
 • jak pacjentem zaopiekował się SOR w Lesku
 • o dramatycznej walce o życie pacjenta w szpitalu w Krośnie
 • o co wini rodzina personel i lekarzy, którzy byli na dyżurach w Sanoku i Lesku 
 • co na to dyrektorzy placówek
Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.