Pacjent szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie poskarżył się na brak intymności w szpitalnej sali

Czytaj dalej
Agata Flak

Pacjent szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie poskarżył się na brak intymności w szpitalnej sali

Agata Flak

Przez trzy dni pan Wojciech Goral leżał na jednej sali z dwiema kobietami. - Panie były przy mnie myte i przebierane. Parawan użyto tylko raz - denerwuje się Czytelnik. Dyrekcja odbija piłeczkę i twierdzi, że parawan jest normą, a na oddziałach panuje podział na sale dla kobiet i mężczyzn.

Pan Wojciech do rzeszowskiego szpitala na „górce” trafił przez wypadek w komunikacji miejskiej.

- Kiedy wsiadłem do autobusu i chciałem usiąść kierowca gwałtownie zahamował. Wtedy upadłem na plecy i nie mogłem się podnieść - opowiada. Leczy się na rwę kulszową, po upadku jego schorzenie pogłębiło się, a nogi odmówiły posłuszeństwa. Dlatego z autobusu pana Wojciecha karetką zabrano prosto do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego KSW nr 2 w Rzeszowie.

Po kilku godzinach spędzonych w szpitalu pacjent został wypisany do domu. Bóle kręgosłupa nie minęły.

- Nie mogłem samodzielnie chodzić. Dlatego po dwóch dniach od wypadku przyjechałem do szpitala, gdzie przyjęto mnie na oddział neurologii. Z powodu braku wolnych miejsc pana Wojciecha położono w jednej sali z dwiema kobietami. - Problem w tym, że obie panie były przy mnie myte i przebierane. Tylko raz użyto parawanu. Każdy w mojej sytuacji czułby się niekomfortowo - żali się mężczyzna dziennikarce Nowin i zapowiada, że do rzeszowskiego oddziału NFZ złoży skargę na personel szpitala.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Szczegółowe wyjaśnienie dyrekcji szpitala
 • Co radzi Rzecznik Praw Pacjenta
Pozostało jeszcze 60% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.