Pacjent Szpitala Miejskiego w Rzeszowie po operacji ma nogę krótszą o 5 cm. Sprawa w sądzie wlecze się od 5 lat

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Andrzej Plęs

Pacjent Szpitala Miejskiego w Rzeszowie po operacji ma nogę krótszą o 5 cm. Sprawa w sądzie wlecze się od 5 lat

Andrzej Plęs

Janusz Halewski z Rzeszowa poszedł do szpitala na wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, wyszedł ze szpitala z nogą krótszą o 5 cm. I zaskarżył szpital do sądu. Od tego czasu minęło ponad 5 lat i końca sprawy sądowej nie widać.

Obcas lewego buta wyższy od obcasa prawego buta o najmniej 3 cm, a i tak kuleje.

- Ale nie to jest najgorsze. Gorsze jest to, że muszę się nieźle gimnastykować, żeby założyć sobie nowy lewy but, mam kłopot, żeby wsiąść do samochodu i jeszcze parę innych problemów z tego powodu

- mówi Janusz Halewski z Rzeszowa.

Miał bezwzględne wskazania lekarskie do wymiany lewego stawu biodrowego, toteż w połowie 2011 roku pofatygował się o własnych siłach do Szpitala Miejskiego w Rzeszowie na operację wszczepienia endoprotezy. Wydaje się, że do dziś tego żałuje, bo dziś z jego nogą wciąż jest gorzej niż było przed operacją. A i sama operacja nie przebiegała bez komplikacji: zmasowane krwotok, znieczulenie ogólne, podawana krew, potem badania kontrolne, znów przetaczanie krwi. Pooperacyjny obrzęk nogi można uznać za stan normalny w takiej sytuacji, ale obrzęk i zasinienie podbrzusza już nie. Chirurg naczyniowy nie był w stanie powiedzieć, co takiego dzieje się z pacjentem, w innym szpitalu orzeczono, że ma zakrzepicę. Też nierzadki przypadek po endoprotezoplastyce, ale Halewski do dziś musi z tego powodu łykać tabletki.

W dalszej części przeczytasz:

 • w jaki sposób lekarz próbował udowodnić poszkodowanemu, że krótsza noga to tylko złudzenie optyczne
 • o niekończących się perturbacjach z biegłymi
 • o znikajacych zdjęciach RTG
 • jak sprawę komentuje rzeszowski sąd
Pozostało jeszcze 89% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

piotr

no q.. nie wierzę!

Elżbieta P

" Halewski bije się w piersi, twierdząc, że w aktach sprawy jego zdjęcia były."
"Bić się w piersi" oznacza przyznać się do winy, panie dziennikarzu...

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.