Otwarcie na jubileusz
Szczecinecka Państwowa Szkoła Muzyczna im. Oskara Kolberga - po dobudowie szybu windy - odsłoniła zupełnie nowe oblicze
Zakończyła się trwając kilkanaście miesięcy inwestycja. Zdjęto rusztowania i płot odławiając szklaną dobudówkę od strony dziedzińca kryjącą szyb windy, schody i zaplecze sanitarne szkoły muzycznej w Szczecinku.
Ciemne szyby, czerwone cegły
Szklana, ale przyciemniana, elewacja prezentuje się dostojnie, a charakteru dodają jej łukowato wygięte elementu konstrukcyjnie. W szybach odbijają się stare, ceglane ściany oraz zieleń drzew.
Stylowe są także wnętrza oświetlone przez szklany dach. Królują szarości, a nowoczesne pomieszczenia ładnie komponują się z ceglanymi murami.
Inwestycję w całości finansowało Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej koszt to aż 2,8 miliona złotych, czyli to jeden z większych wydatków w szczecineckiej oświacie w ostatnich latach. Kolejne inwestycje i remonty termomodernizacyjne w szkole zaplanowano na rok 2017.
Jubileusze muzycznej
Uroczyste otwarcie nowego skrzydła uświetniło obchody 55-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga. De facto zaś 70-lecia edukacji muzycznej w Szczecinku. W 1946 roku utworzono szkołę umuzykalniającą, przekszatałconą 6 lat potem w ognisko muzyczne. PSM I stopnia powstała formalnie w 1961 roku.
Dziś kadrę pedagogiczną placówki tworzy 38 nauczycieli, z czego aż 18 kończyło tę szkołę. Muzyczna kształci na poziomie I stopnia w klasach fortepianu, akordeonu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, gitary, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, puzonu, tuby, perkusji. W szkole II stopnia działają wydziały instrumentalny, rytmiki oraz wokalny oraz sekcje fortepianu i akordeonu, instrumentów smyczkowych i gitary, instrumentów dętych i perkusji oraz przedmiotów ogólnomuzycznych, rytmiki i śpiewu.