Ósme klasy wypadły słabo. Wyniki niższe niż w zeszłym roku

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski/ Zdjęcie ilustracyjne
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Ósme klasy wypadły słabo. Wyniki niższe niż w zeszłym roku

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Słabo z języka polskiego i angielskiego, marnie z matematyki - egzamin ósmoklasisty wypadł w kraju w tym roku gorzej niż poprzednio. Optymizmu nie ma też w regionie.

Uczniowie ósmych klas naczekali się w tym roku zarówno na sam egzamin, który odbył się w czerwcu, jak i na jego wyniki. Zdawali język polski, matematykę i język obcy nowożytny (przeważająca większość wybrała język angielski). Egzaminy odbyły się w rygorze sanitarnym. Uczniowie musieli m.in. mieć maseczki do momentu zajęcia swojego miejsca w sali, trzeba też było pamiętać o dezynfekcji i dystansie społecznym.

Kłopoty z logowaniem

W piątek CKE podała informację o wynikach egzaminu przeprowadzonego w terminie głównym, od 16 do 18 czerwca. Od godziny 10 uczniowie mogli je sprawdzić w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl).

W całym kraju do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 343 tys. uczniów. W województwie kujawsko-pomorskim było to prawie 19,5 tys. ósmoklasistów. Jak przebiegały egzaminy? Czytaj w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.