Edyta Hanszke

Opolskie hospicjum „Betania” zaopiekuje się kolejnymi osobami w domach

W ubiegłym tygodniu Betania nagrodziła swoich darczyńców. Od lewej: Wojciech Obarzanek, Irena Dudzik, Gabriela Dratwa, Gerard Żyła z ECO Serwis i Jadwiga Fot. Archiwum/EDH W ubiegłym tygodniu Betania nagrodziła swoich darczyńców. Od lewej: Wojciech Obarzanek, Irena Dudzik, Gabriela Dratwa, Gerard Żyła z ECO Serwis i Jadwiga Rymorz. Z tyłu: Jan Wach i Ryszard Dratwa.
Edyta Hanszke

Kolejnych 15 osób chce od nowego roku objąć opieką domową hospicjum „Betania”.

17 osób w siedzibie w Nowej Wsi Królewskiej i 30 we własnych domach na terenie miasta i powiatu jest pod opieką opolskiego hospicjum. W kolejce czeka w sumie ponad 30 osób. - Potrzeby są większe niż nasze możliwości - komentuje Jarosław Wach, dyrektor „Betanii”.

Plan na przyszły rok to zakup samochodu, zatrudnienie kolejnej pielęgniarki (obecnie jest ich 15 na miejscu i 2 dojeżdżające do pacjentów), zapewnienie dodatkowej opieki lekarskiej, żeby zwiększyć liczbę miejsc w hospicjum domowym o 15.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.