Operacja usunięcia zaćmy możliwa za miesiąc. Pacjencie nie zapisuj się na zapas do kolejki!

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Agata Flak

Operacja usunięcia zaćmy możliwa za miesiąc. Pacjencie nie zapisuj się na zapas do kolejki!

Agata Flak

Podkarpacki NFZ apeluje do lekarzy okulistów, aby nie kierowali pacjentów na zabieg usunięcia zaćmy z wyprzedzeniem. Kolejki na operację w ostatnim czasie mocno się skróciły. Najkrócej czeka się tylko miesiąc.

- W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy silne skrócenie kolejek do zabiegów usunięcia zaćmy. W tej chwili w dwóch ośrodkach, w tym w Klinice Okulistyki w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie, a także w Lubaczowie czas oczekiwania trwa od około miesiąca do dwóch miesięcy. Przypadki pilne operowane są od ręki. W Przemyślu czekać trzeba dwa, trzy miesiące. W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie kolejka także jest niewielka - wymienia Robert Bugaj, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie. Około roku na ten sam zabieg czeka się w szpitalach w Krośnie, w Mielcu i w Dębicy. Najdłużej, bo około czterech lat czeka się w szpitalu w Tarnobrzegu.

- Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej samej miejscowości mamy jeszcze drugi ośrodek operujący zaćmę - Rzeszowskie Centrum Medyczne pani dr n. med. Ewy Jakubiec- Blajer, gdzie kolejka jest znacznie krótsza, rzędu 3, 4 miesięcy - informuje dyrektor.

Pacjenci z okolic Krosna czy Tarnobrzega mają także możliwość operacji zaćmy w innych placówkach medycznych, np. w Rzeszowie. - Pacjenci mogą wykonać zabiegu w ośrodku klinicznym, który gwarantuje wysoką jakość i dobre wyniki zabiegu - informuje Robert Bugaj.

W dalszej części przeczytasz:

 • Ile milionów przeznacza na oprerację zaćmy NFZ
 • Dlaczego nie ma potrzeby zapisywania sie do kolejki na zapas
 • Lekarze ostrzegaja przed wyjazadmi do Czech
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.