Olan wchodzi na strefę, bo stąd ma blisko do S3
Firma będąca podwykonawcą przy budowie trasy S3, zainwestuje 2,5 mln zł i postawi zakład w głogowskiej strefie przemysłowej.
Olan Południe zainwestuje w Głogowie przynajmniej 2,5 mln zł. Firma w tym tygodniu odebrała zezwolenie na prowadzenie działalności w głogowskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Olan zajmuje się produkcją i sprzedażą materiałów do budowy, remontów i utrzymania dróg. Inwestor pochodzi z Małopolski i działa na rynku od 2010 r. To polska firma posiadająca w kraju rozwiniętą sieć dystrybucji i bazę magazynów soli drogowej, zakłady produkcyjne oraz wytwórnie emulsji asfaltowych. Olan chce ruszyć z produkcja jeszcze przed końcem bieżącego roku.
- Głogów to idealne miejsce dla naszej firmy. Stąd mamy doskonały dostęp do placu budowy trasy S3 oraz innych inwestycji drogowych w regionie. Jako jeden z podwykonawców budowy ekspresowej „trójki” postanowiliśmy skorzystać z dogodnej lokalizacji Głogowa i oferowanego przez miasto i strefę wsparcia. Dzięki inwestycji rozszerzymy ofertę, którą dysponujemy, także na teren Polski południowo-zachodniej i stąd zamierzamy obsługiwać inwestycje na terenie czterech sąsiadujących województw – mówi Grzegorz Rzeszut, członek zarządu Olan Południe.
- Inwestycja firmy Olan Południe wpisuje się w realizację projektu „S3-Droga Wielkich Możliwości”, który zainicjowaliśmy w lutym ubiegłego roku. Zakłada on stworzenie silnych obszarów inwestycyjnych w pasie nowo budowanej drogi ekspresowej S3. Dotrzymaliśmy słowa. Olan Południe to pierwszy inwestor w głogowskiej podstrefie w tym roku, ale nie ostatni. Już we wrześniu będziemy dysponować w mieście gotowymi halami do wynajęcia w ramach Głogowskiego Parku Przemysłowego - komentuje z kolei Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.
Przypomnijmy, że wspomniany park to wspólny projekt głogowskiego ratusza, LSSE i firmy NCC Spec Bau. Ma być kompleksową ofertą dla firm szukających miejsca do prowadzenia biznesu. Na działce o powierzchni 1,8 ha powstanie hala o powierzchni 2,5 tys. m kw., która będzie można rozbudować, w zależności od potrzeb inwestorów, nawet do 5 tys. m kw. Wynajęcie powierzchni przemysłowo-magazynowych pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na budowę własnego obiektu. Niewykluczone też, że w przyszłości GPP powiększy sie o kolejne tereny.