Ojciec dziesięciorga dzieci podejrzany o seksualne wykorzystanie jednego z nich. 37-latek z Izdebek został aresztowany

Czytaj dalej
Fot. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Ewa Gorczyca

Ojciec dziesięciorga dzieci podejrzany o seksualne wykorzystanie jednego z nich. 37-latek z Izdebek został aresztowany

Ewa Gorczyca

12-letni Daniel szczęśliwie odnalazł się pod dwóch dniach poszukiwań. Ale działania podjęte w tej sprawie doprowadziły do ujawnienia szokujących faktów na temat tego, co działo się w wielodzietnej rodzinie z Izdebek w pow. brzozowskim. Ojciec chłopca został aresztowany pod zarzutem popełnienia przestępstwa seksualnego wobec jednego z dzieci.

12-letni Daniel S. zaginął we wtorek, 13 listopada po południu. Ok. godz. 14.30 poszedł odwiedzić mieszkającą w pobliżu babcię. Potem bawił się koło domu. Od godz. 16 nikt go już nie widział.

Do zmroku Daniel nie wrócił do domu, rodzina zgłosiła zaginięcie. Ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza.

Zaangażowali się w nią mieszkańcy, strażacy zawodowi i z Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z grup bieszczadzkiej, krynickiej i podhalańskiej, ratownicy STORAT-u, policjanci (w tym funkcjonariusze Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej), żołnierze obrony terytorialnej, sprowadzono psy tropiące. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt, quady, dron z kamerą termowizyjną, śmigłowiec.

W sumie prawie tysiąc osób przez dwa dni szukało dziecka. Przeczesywano okoliczne lasy. Teren był trudny, warunki atmosferyczne niesprzyjające. Dla życia i zdrowia 12-latka liczyła się każda godzina, nawet minuta. Tym bardziej, że Daniel to chłopiec chory, z problemami neurologicznymi, trudnościami w komunikowaniu się.

Fakt, że chłopca udało się odnaleźć i to w dobrym stanie, można uznać za cud. Na jego ślad natrafił mieszkaniec Izdebek, grzybiarz. To on w trakcie poszukiwań zauważył psa. Rodzina przypuszczała, że zwierzak może towarzyszyć dziecku, bo pies także zniknął z domu.

Mężczyzna przekazał sygnał policjantom, ci powiadomili goprowców. Mija, pies poszukiwawczy z Podhalańskiej Grupy GOPR doprowadził swojego przewodnika na miejsce, gdzie znajdował się Daniel. Okazało się, że zawędrował głęboko w las, pięć kilometrów od domu. Chłopiec był zmarznięty (na szczęście dużo się ruszał, nie doszło do ekstremalnego wychłodzenia), głodny, przestraszony, ale w zadziwiająco dobrym stanie, jak na 48 godzin spędzonych na odludziu.

Miał na sobie tylko lekki, bawełniany dres. Był boso. To, że przetrwał dwie noce poza domem, prawdopodobnie zawdzięcza swojemu psu, który ogrzewał go swoim ciałem.

W dalszej części przeczytasz:

 • Co ujawniła prokuratura po odnalezieniu zaginionego chłopca
 • Co dalej z dziećmi rodziny S.
 • Jakie zarzuty usłyszał aresztowany ojciec i co mu za nie grozi
Pozostało jeszcze 52% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.