O2 dla Ciebie - Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

O2 dla Ciebie - Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Materiał informacyjny

O2dlaCiebie - Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Weź głęboki "ODDECH ZDROWIA" i wspomóż swój organizm w walce z wieloma chorobami i dolegliwościami. Tlenoterapia Hiperbaryczna, inaczej HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy) to bezinwazyjna i bezbolesna metoda polegająca na dostarczeniu do organizmu bardzo dużej ilości tlenu, w warunkach zwiększonego ciśnienia.

Podczas zabiegu wtłaczany do komory 100% tlen dociera do chorych i niedotlenionych tkanek oraz narządów. Ma to wpływ na ich poprawne funkcjonowanie oraz regenerację, wspomagając jednocześnie leczenie wszelkich schorzeń, chorób oraz gojenie się ran. To jedna z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała.

Wskazania do odbycia zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej mają osoby, które przeszły COVID-19 lub inne choroby układu oddechowego, które w ten sposób borykają się z problemami kardiologicznymi, odczuwają głębokie osłabienie organizmu oraz szybciej chcą powrócić do pełnej kondycji. Mając na uwadze kondycję warto zwrócić uwagę, że osoby w pełni zdrowe, lecz wyczynowo uprawiające sport również powinny korzystać z tlenoterapii, ponieważ ich ciała, kiedy poddawane są ogromnych przeciążeniom podczas treningów, powinno mieć szansę na o wiele szybsze regenerowanie się a także na legalne wspomaganie wydolnościowe. Niestety niekiedy osoby ciężko chore na takie choroby, jak borelioza, cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby sercowe – czyli także układu krążenia jak np. miażdżyca – a przy tym odczuwające ciężki stres i cierpiące na depresję nie wiedzą, że tlenoterapia ma zbawienny wpływ na wspomaganie walki z tymi chorobami. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o naukę. Dostarczany skoncentrowany tlen – pomaga dotlenić ciało i umysł. Odżywione komórki mają o wiele więcej siły do regeneracji tkanek jak i całego ciała. Dlatego, kiedy to zrozumiemy, wówczas łatwo uświadomić sobie, że ciało – jako żywy organizm – może zwalczać wiele urazów oraz chorób samoczynnie (w ciele zachodzi wymiana komórkowa, nowe zdrowe, dotleniowe i dobrze odżywione komórki pojawiają się w miejscu chorych...).

Osoby po wypadkach z problemami ortopedycznymi oraz neurologicznymi, zwłaszcza, w leczeniu stawów jak i po odbytych operacjach chirurgicznych, które nadal mają problemy z dojściem do zdrowia, powinny skierować się do komory hiperbarycznej. Najszybsze efekty odczują Ci, którzy mają rany na skórze, którzy cierpią na choroby skóry (np. stopa cukrzycowa, rany pooperacyjne, oparzenia, inne choroby skóry lub ich uszkodzenia), ponieważ są to najszybsze, naoczne i rozpoznawalne efekty działania tlenoterapii, które można dostrzec gołym okiem.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej pozytywnie działają na organizm m. in. redukując stany zapalne, zmniejszając obrzęki, przyśpieszają przemianę materii, zwiększają odporność organizmu, a więc poprawiają sprawność psychiczną i fizyczną. Dostarczając sprężoną ilość tlenu do chorych i niedotlenionych tkanek oraz narządów, poprawiamy krążenie krwi, i dzięki temu wspieramy organizm w walce z zakażeniami, czyli jest to działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.

Tlenoterapia odpowiada także za spowolnienie procesu starzenia (komórek i organizmu) – zabiegi przyspieszają eliminację zatrucia tlenkiem węgla (zaczadzenie oraz zator gazowy) oraz zatrucia wynikające z procesów cywilizacyjnych. Należy pamiętać, że zabiegi także przyspieszają leczenie trudno gojących się ran/ stopa cukrzycowa oraz jak wspomniano wyżej chorej, uszkodzonej powłoki skóry.

Mając na uwadze całość człowieka – jako jeden spójny organizm, kiedy podczas tlenoterapii dochodzi do wyciszenia organizmu, do jego nowej harmonii, wówczas oddalają się problemy związane z zaburzeniem potencji, czyli mówimy o wspomaganie leczenia niepłodności i poprawie sprawności seksualnej. Mija przewlekłe zmęczenie, mija fibromialgia (przewlekły ból mięśni i stawów – np. RZS).

Dobrze dotleniony mózg jest zdolny do lepszej koncentracji i wyciszenia, dzięki czemu poprawia się zdolność do zapamiętywania i koncentracji, łagodzą się ogniska udarowe oraz inne choroby neurologiczne, mózg jest pobudzony do pracy, co pozwala łagodzić objawy autyzmu – np. u dzieci; mijają choroby autoagresywne, depresja. Ponadto zabiegi pomagają w leczeniu:

Specjalnie dla Państwa przygotowano również pakiety dla klientów indywidualnych, firm i klubów, vouchery okazjonalne oraz bony podarunkowe.

O2dlaCiebie - Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Gabinet nr 12, budynek Zalasewo Center
ul. Kórnicka 198B
62-020 Swarzędz/Zalasewo

tel.: +48 730-345-555
e-mail: gabinet@o2dlaciebie.pl

Otwarty w godzinach 10:00 - 18:00 - ale jesteśmy elastyczni i możemy dopasować indywidualnie pod wybranego pacjenta.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.