Nowy Sącz zapomniał o swoim przystanku?

Czytaj dalej
Fot. Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak

Nowy Sącz zapomniał o swoim przystanku?

Stanisław Śmierciak

Potok Łęgówka rozdziela Piątkową na dwie części. Prawobrzeżna jest dzielnicą Nowego Sącza. Lewobrzeżna - wioską w gminie Chełmiec.

Autobusy komunikacji miejskiej jednak nie mogą jechać ulicą w mieście, bo jest zbyt wąska i kręta. Jadą gminną drogą i przystanek mają na wsi, tuż przy granicy z miastem. Nie ma jednak chodnika, po którym z ul. Lwowskiej, można byłoby bezpiecznie dotrzeć do przystanku. Trzeba iść po jezdni.

Mieszkańcy od dawna o ten chodnik proszą.

Ewa Sławecka mieszka na obrzeżach Nowego Sącza na os. Piątkowa przy ul. Lwowskiej. Jej dzieci uczą się w szkole w centrum miasta. Żeby dojechać na lekcje, muszą dojść na przystanek MPK, który jest po wiejskiej stronie Piątkowej, czyli już w gminie Chełmiec.

- Do przystanku muszą wędrować przez most na ulicy Lwowskiej, która jest równocześnie ruchliwą drogą krajową nr 28 - tłumaczy pani Ewa.

Tuż za mostem piesi powinni skręcić w lewo. Tam kilkudziesięciometrowy odcinek pobocza należy do Nowego Sącza, ale miasto chodnika nie zbudowało, choć to trasa do miejski ego przystanku MPK.

Dzieci zmuszone są jesienią maszerować błotnistym, porośniętym trawą poboczem, a zimą w śniegu.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg uzależnia zbudowanie chodnika od wytrzymałości brzegu potoku.

Irena Gołąb, która mieszka w dzielnicy Piątkowa, stoi na czele walczących o krótki odcinek chodnika, a także o wybrukowanie kilku metrów kwadratowych terenu przy wiacie przystankowej.

W dalszej części tekstu:

- dlaczego obiecana przez wójta inwestycja nie została wykonana?

- jakie jest stanowsko Miejskiego Zarządu Dróg?

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Stanisław Śmierciak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.