Nowe życie Młynów Rothera
Bydgoski projekt znalazł się na ósmym miejscu wśród 25 najlepszych pomysłów, które zyskają unijne finansowanie. W zabytkowych Młynach Rothera w końcu zacznie się coś dziać. Ratusz zdobył duże unijne dofinansowanie do projektu „Ogrody Wody”.
- Ruszamy z kolejnym etapem rewitalizacji kompleksu z Młynem Rothera. Pozyskaliśmy na zagospodarowanie spichrza zbożowego 15-milionowe dofinansowanie unijne. W zabytkowym gmachu w I etapie zrealizujemy m. in. projekt „Ogrody wody” - ogłosił ratusz.
Pozyskanie tych pieniędzy należy uznać za spory sukces miasta, które z finansowaniem prac w Młynach Rothera ma problem. Wszystko przez zmianę zasad pozyskiwania unijnego wsparcia na rewitalizację - teraz niezwykle trudno zgłosić projekty, które mają budżet większy niż 21 milionów złotych. Można więc powiedzieć, że z tego konkursu Bydgoszcz wycisnęła finansowo wszystko co mogła.
Koszt projektu „Park kultury” to 21 milionów złotych, z czego UE weźmie na siebie 15 mln, a budżet miasta resztę.
Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bydgoski projekt zajął ósmą pozycję i znalazł się wśród 25 zadań priorytetowych, kolejne 50 pomysłów z całej Polski czeka na liście rezerwowej.
Co powstanie za te pieniądze? Na pewno zostaną sfinansowane prace budowlane i konserwatorskie oraz zakup niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej sprzętu i wyposażenia.
W dalszej części tekstu:
- Jak wygląda obecnie wnętrze Młynów Rothera
- Jak będą wyglądać "Ogrody Wody"
- Kiedy zakończą się prace
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień