MM

Nowe spojrzenie na starą kolekcję - W muzeum sztuki ms2

Nowe spojrzenie na starą kolekcję - W muzeum sztuki ms2
MM

Na stałą ekspozycję pt. „Atlas nowoczesności”zaprasza od wtorku do niedzieli Muzeum Sztuki przy ul. Ogrodowej 19.

To wystawa pozwalająca w nowy sposób spojrzeć na kolekcję muzeum. Nie opowiada o dziejach nowoczesności ujętych chronologicznie ani tym bardziej o historii modernistycznej sztuki. Skupia się natomiast na najważniejszych zjawiskach, które w powszechnym odczuciu wiążą się z tym, co nowoczesne, takich jak emancypacja, autonomia, industrializacja, kapitał, urbanizacja, eksperyment, mechanizacja czy rewolucja. Wystawa stawia pytania o to, jak zmieniał się charakter tych zjawisk, jak zmieniało się ich postrzeganie, a przede wszystkim o to, jak dalece kształtują one dzisiejszą rzeczywistość.

„Atlas nowoczesności” to kolejny etap rozpoczętych siedem lat temu prac nad kolekcją Muzeum Sztuki, których celem jest badanie, reinterpretacja i aktualizowanie znaczeń znajdujących się w niej dzieł.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.msl.org.pl. Bilety wstępu do muzeum kosztują 15 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy), dzieci i młodzież uczący się do 26. roku życia zapłacą 1 zł. W poniedziałki placówka jest nieczynna, we wtorki można zwiedzać w godz. 10 - 18, od środy do niedzieli w godz. 11 – 19.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.