Artur Drożdżak

Nieznana twarz byłego rektora uczelni z Podkarpacia

Antoni J. (także na małym zdjęciu - jeszcze jako rektor) przed sądem zaprzeczał zarzutom i przekonywał, że padł ofiarą spisku osób, które chcą go Fot. Archiwum Antoni J. (także na małym zdjęciu - jeszcze jako rektor) przed sądem zaprzeczał zarzutom i przekonywał, że padł ofiarą spisku osób, które chcą go zniszczyć
Artur Drożdżak

Antoni J., były rektor jednej z podkarpackich uczelni, został skazany na 4 lata więzienia i 50 tys. zł grzywny. Odwołał się i teraz czeka na decyzję Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Kilka prokuratur i wiele sądów od 2005 r. prowadziło sprawy Antoniego J. i wszystkie starały się unikać ich jak ognia. Był wytrawnym graczem z wymiarem sprawiedliwości.

W końcu po latach stanął przed Sądem Okręgowym w Krakowie, który zajmował się zarzutami sformułowanymi przez trzy prokuratury.

Po dwóch latach procesu został w połowie 2017 r. skazany na 4 lata i 8 miesięcy więzienia i 50 000 grzywny. Wobec jego wieku (80 lat) i zaniechania aktywności zawodowej, sąd odstąpił od wymierzenia mu zakazu zajmowania stanowisk w edukacji.

Antoni J. złożył odwołanie i czeka na wyrok przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie. Na razie przedłożył zaświadczenia od trzech różnych lekarzy, że jest niezdolny do brania udziału w rozprawach. Zostanie teraz gruntownie zbadany przez biegłych sądowych; wtedy okaże się wówczas, co dalej z jego sprawą i wymierzoną mu nieprawomocną karą więzienia.

W dalszej części przeczytasz:

 • Jak były rektor dotykiem uzdrawiał
 • O pieniądzach, których ciągle było mało
 • O Bogu na ustach i politycznych aspiracjach Antoniego J.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.