Andrzej Plęs

Niemoc sądowa w sprawie ważnych osobistości trwa. Procesy ciągną się bez końca. Jak długo jeszcze?

Jan B. otrzymał zarzuty w 2015 r., akt oskarżenia w sprawie nadużycia uprawnień i podżegania do nadużycia władzy pojawił się w 2017 r. W sprawie działań Fot. Krzysztof Łokaj, Bartosz Frydrych Jan B. otrzymał zarzuty w 2015 r., akt oskarżenia w sprawie nadużycia uprawnień i podżegania do nadużycia władzy pojawił się w 2017 r. W sprawie działań korupcyjnych śledztwo wciąż trwa. Anna H. nie może stanąć przed sądem ze względu na stan zdrowia. Mirosław K. ma 16 zarzutów, proces się jeszcze nie rozpoczął.
Andrzej Plęs

Procesy prominentnych działaczy i ważnych osobistości albo nie mogą się w ogóle rozpocząć, albo ciągną się latami. A wszystko to dzieje się zgodnie z prawem.

Proces przeciwko byłej szefowej prokuratury apelacyjnej Annie H. nie może się rozpocząć, bo oskarżona choruje. A wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie zapewnić jej odpowiednich warunków, by mogłaby stanąć przed sądem. „Zielonemu baronowi Podkarpacia” Janowi B. już przed dwoma laty przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, akt oskarżenia gotowy, proces się nie zaczął.

Śledztwo w sprawie jego udziału w aferze korupcyjnej trwa kolejny rok. Nie wiadomo, czy w ogóle stanie przed sądem, a tymczasem prowadzi firmę na Śląsku. Proces w sprawie Mirosława K., byłego marszałka województwa, po raz kolejny został odroczony. Oskarżony o 16 przestępstw nie mógł uczestniczyć w rozprawach ze względu na stan zdrowia. Potwierdzony zaświadczeniami wystawionymi przez biegłego sądowego lekarza.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • z jakich powodów rozprawy się nie odbywały, bądź zostały przesuwane
 • jak przewlekłość postępowań sądowych komentuje nasz ekspert, prof. nadzw. dr hab. Czesław Kłak
 • kto z negatywnych bohaterów afery podkarpackiej, jako jedyny, został skazany
Pozostało jeszcze 91% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.