Niemal wszystkie samorządy odczują skutki podwyżki cen prądu. Prędzej czy później

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Anna Janik

Niemal wszystkie samorządy odczują skutki podwyżki cen prądu. Prędzej czy później

Anna Janik

Urzędnicy z rzeszowskiego ratusza rwą włosy z głowy i szukają pieniędzy, którymi mogliby pokryć koszty gigantycznej podwyżki cen prądu. Podobny problem mają inne gminy.

- Nie ma uzasadnionych przyczyn, by koszty prądu miały wzrosnąć aż tak wysoko. Inflacja, która jest przyjęta do planowania budżetu państwa i naszego budżetu, to 2,3 proc. Jeśli nawet w energetyce te ceny byłyby nieco wyższe, to można mówić o 10 proc. a nie o przeszło 60 proc. - mówiła na ostatniej konferencji prasowej Janina Filipek, skarbnik Rzeszowa. - Godziwy zysk, który każdy przedsiębiorca powinien uzyskać przy prowadzeniu swojej działalności, jest w granicach 6 proc. Jeśli policzymy 10 proc. zysku i 6 proc. kosztów, to wychodzi 16 proc. podwyżki, a nie przeszło 60 proc. – wylicza.

Tak miejscy urzędnicy zareagowali na wyniki ostatniego przetargu na dostawę energii elektrycznej. Najniższa proponowana cena była o 68 proc. wyższa niż obowiązująca do tej pory. Otoczenie prezydenta nie kryło swojego zbulwersowania, bo cenę zestawiano z zarobkami zarządu PGE S.A, która przetarg wygrała ( jej prezes zarabia miesięcznie 99 tys. zł, co rocznie daje 1,1 mln zł) . Jak dodawali, pośrednio odbije się to na mieszkańcach, bo o ile ratusz będzie chciał uniknąć podwyżek podatków i opłat, o tyle pieniędzy na wyczekiwane przez nich inwestycje będzie po prostu mniej.

W dalszej częśći artykułu: 

 • jak wygląda sytuacja w pozostałych podkarpackich samorządach? 

 • jak podwyżki komentuje spółka PGE Obrót S.A
Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.