Niedziele z zakazem handlu miały pomóc małym, lokalnym sklepikom, a one je pogrążają. Tylko markety i galerie handlowe sobie radzą

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
pio

Niedziele z zakazem handlu miały pomóc małym, lokalnym sklepikom, a one je pogrążają. Tylko markety i galerie handlowe sobie radzą

pio

- Marketom nie zaszkodziły niedziele objęte zakazem handlu, tylko małym sklepikom dopiekły - uważa właściciel butiku w Bydgoszczy. Nie tylko on tak myśli.

Na zakaz handlu w niedziele narzekają nie tylko niektórzy klienci. Ustawa, która weszła w życie w marcu bieżącego roku, miała pomóc małym sklepom, które często ledwie zipią, bo markety i galerie handlowe je niszczą.

Tymczasem nowe przepisy jeszcze pogrążają osiedlowe sklepiki. Z danych Euromonitor International wynika, że we wszystkich sklepach obroty spadną o 5,1 procent, natomiast w przypadku lokalnych sklepików spożywczych ten spadek będzie największy, bo 6,3 proc.

Dlaczego małe sklepy tracą na wprowadzonym zakazie handlu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

pio

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A ja jeszcze przed wprowadzeniem tego zakazu mówiłem, że przy tak szybkim i nieprzemyślanym, dogłębnie nieprzeanalizowanym przez fachowców, specjalistów wprowadzaniu zmian (jak zresztą większość ustaw PIS) - skutek może być odwrotny. No i jak widać jest. Poza tym z tego co pamiętam PIS'iorom i Panu Dudzie z Solidarności przyświecało ulżenie pracownikom, którzy są zmuszani na siłę do pracy w niedziele, zamiast iść do kościoła, spędzić czas z rodziną. Ale przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza - jak ktoś woli iść do kościoła lub spędzić czas z rodziną, to niech zmieni miejsce pracy. Przecież aktualna sytuacja na rynku pracy (tak przynajmniej twierdzi rząd) jest na tyle komfortowa, że chyba już każdy może w propozycjach przebierać do wyboru do koloru. Od razu mi się to nie podobało - dlaczego dobro maleńkiej garstki ludzi (i to wybranej, ściśle określonej, bo pracownik stacji paliw, apteki, pubu, restauracji, czy instytucji kultury, to przecież nie pracownik) ma być ważniejsze niż dobro milionów klientów, którzy nie mogą zrobić niedzielnych zakupów ? Nie rozumiem tego. Mam nadzieję, że po jakimś czasie, jak już padnie kilkaset, kilka tysięcy małych sklepików, to nasz szanowny rząd obudzi się i zrewiduje swoje poglądy przywracając wolność handlu.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.