Nie tylko Kalibabka. Parada oszustów matrymonialnych

Czytaj dalej
Fot. Polfilm/East News
Anna Gronczewska

Nie tylko Kalibabka. Parada oszustów matrymonialnych

Anna Gronczewska

Niedawno zmarł w 62-letni Jerzy Kalibabka, najsłynniejszy polski oszust matrymonialny. Podobno złamał serce ponad 3 tysiącom pań. Najsłynniejszy, ale nie jedyny.

Jerzy Julian Kalibabka miał zostać rybakiem, tak jak ojciec. Tak się jednak nie stało. W 1976 roku wyruszył na podbój świata, czyli do Międzyzdrojów. Tam rozpoczęła się jego kariera. Uwiódł i okradł kelnerkę z jednego z tamtejszych lokali. Wyjechał do Szczecina. Był stałym gościem restauracji „Kaskada”. Udawał bogatego, wykształconego kawalera. Posługiwał się dowodami na różne nazwiska. A przede wszystkim umiał zdobyć serca kobiet. Oblicza się, że uwiódł i oszukał ponad trzy tysiące pań.

W 1984 roku został skazany na 15 lat więzienia za kradzieże, gwałty. Zakład karny opuścił po 9 latach. Wrócił nad morze, do Dziwnowa. Poznał Karinę, byłą modelkę. Urodziło się im pięcioro dzieci. W Dziwnowie twierdzą, że to najlepsze co się udało Kalibabce. Dzieci są mądre, inteligentne, zawsze się dobrze uczyły. Utworzyły zespół „Kalibabki”, który zagrał nad trumną słynnego uwodziciela.

Swojego „Kalibabkę” miała także Łódź. Oszustem matrymonialnym okazał się 35-letni Józef K., Słowak romskiego pochodzenia, podający się za Włocha. Mężczyzna rozkochał w sobie 41-letnią łodziankę Magdalenę W., którą poznał na jednym z portali społecznościowych. Był miły, z czasem czuły. Pisał piękne e-maile, SMS-y, zaczęli rozmawiać przez telefon, w końcu się spotkali. Mężczyzna przyjechał do Łodzi. Miłość zaczęła kwitnąć. Pojawiły się plany małżeńskie. Józef mówił, że ma włoskie korzenie. Zapewniał, że bardzo kocha łodziankę, a jej syna traktował jak własne dziecko. Zaledwie po miesiącu od zawarcia znajomości namówił łodziankę, by zapisała mu nieruchomość pod Łodzią wartą ponad 300 tys. zł. Następnie kobieta kupiła mieszkania. Wydała na nie 220 tysięcy złotych, a jego właścicielem został „ukochany Włoch”. Zaciągnęła też dla niego kredyt gotówkowy na blisko 55 tysięcy złotych. W końcu łodzianka zorientowała się, że jej przyjaciel sprzedał obie nieruchomości, nie informując jej o tym. Wcześniej pożyczyła mu również 35 tysięcy złotych oraz biżuterię, która warta była około 20 tysięcy złotych. Przekazała również Józefowi telefon komórkowy, na który zawarła umowę abonencką z jedną z firm telefonicznych . On zadeklarował, że będzie opłacać wszelkie koszty związane z zawartą umową. Nie regulował jednak należności. Kobieta została obciążona kwotą ponad 5000 złotych...

Łodziance powoli otwierały się oczy. Zaczęła się domyślać, że padła ofiarą oszusta. Poprosiła mężczyznę, by zwrócił mu to co mu dała. On jednak nie zamierzał tego robić. Na dodatek zerwał z nią kontakt. Zdesperowana łodzianka zgłosiła sprawę na policję. Okazało się, że niedoszły mąż oszukał ją w sumie na ponad 800 tysięcy złotych! Policja rozpoczęła poszukiwania i ujęła go przy ul. Zachodniej w Łodzi.

- Niewysoki, grubawy, łysiejący - tak opisywali „Casanovę ze Słowacji” ludzie, którzy go poznali. - Co ona w nim widziała?

Pozostało jeszcze 58% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.