Norbert Ziętal

Nie daj się naciągnąć na superkołdrę lub garnki

- Podpisując umowę o zakupie poza lokalem przedsiębiorstwa mamy 14 dni na odstąpienie od niej, bez podania przyczyn - mówi Krzysztof Drabik, miejski Fot. N.Ziętal - Podpisując umowę o zakupie poza lokalem przedsiębiorstwa mamy 14 dni na odstąpienie od niej, bez podania przyczyn - mówi Krzysztof Drabik, miejski rzecznik praw konsumenta w Przemyślu
Norbert Ziętal

- Z niedowierzaniem obserwuję, że osoby, którym kiedyś pomogłem wyjść z kłopotliwego zakupu, znowu dali się nabrać na sztuczki akwizytorów - mówi miejski rzecznik praw konsumenta.

Do miejskiego rzecznika praw konsumenta w Przemyślu w ciągu ostatnich tygodni zgłosiło się kilkadziesiąt osób, które czują się oszukane przez firmy oferujące do sprzedaży sprzęt medyczny i artykuły gospodarstwa domowego. Codziennie pojawiają się nowe osoby.

- Wysyp takich zgłoszeń zaczął się w lipcu i trwa do dzisiaj. Jest godzina jedenasta (piątek - przyp. red.), a już zgłosiły się dwie kolejne osoby. Okazuje się, że wczoraj były na prezentacji w restauracji w Przemyślu. Proszą o pomoc, bo nie wiedzą, jak wybrnąć z kłopotliwego dla nich zakupu - mówi Krzysztof Drabik, miejski rzecznik praw konsumenta w Przemyślu.

Także do Nowin dzwonią ludzie z sygnałami o działalności w Przemyślu firm z głębi Polski, organizujących tzw. prezentacje, których głównym celem jest sprzedaż różnych produktów.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Historię emerytki z Przemyśla, która kolejny raz zgłosiła się do rzecznika
 • O tym, jakie prawa przysługują konsumentowi
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.