Nie będzie zapomogi 700 zł po urodzeniu dziecka w Jarosławiu

Czytaj dalej
Fot. brak
Kamil Jaworski

Nie będzie zapomogi 700 zł po urodzeniu dziecka w Jarosławiu

Kamil Jaworski

Większość miejskich radnych w Jarosławiu, nie poparła pomysłu radnych PiS, aby przyznawać z budżetu miasta, jednorazową zapomogę w kwocie 700 zł, po urodzeniu dziecka.

- Zastanawiam się czytając ten projekt uchwały, dlaczego 700? Dlaczego nie damy po tysiąc, dwa? Rozdajmy cały budżet i nie będziemy się zastanawiać nad tym, czy chcemy inwestować w rozwój miasta czy po prostu będziemy dobrymi wujkami - skomentował pomysł radnych PiS na sesji, Wiesław Strzępek, wiceprzewodniczący rady miasta z ramienia Ponadpartyjnej Koalicji Waldemara Palucha.

PRZECZYTAJ TEŻ: Radni PiS z Jarosławia chcą dawać 700 zł za urodzenie dziecka

Radni koalicji burmistrza: dajmy na żłobki i place zabaw

Radny Strzępek mówił, że ma wątpliwości czy jednorazowa zapomoga, która nie zapewni wychowania dziecka, da jakąś wymierną korzyść. Zastanawiał się czy nie lepiej zainwestować w infrastrukturę związaną z wychowaniem dzieci. W podobnym tonie wypowiadali się inni radni większościowej koalicji burmistrza.

- Nie chcę krytykować w żaden sposób tego projektu uchwały, ja prostu mam inny pogląd na sposób inwestowania w nasze dzieci. Moim zdaniem lepiej tę kwotę w przyszłości przeznaczyć na remont bądź budowę nowych placów zabaw, na budowę boisk, na remont żłobka czy przedszkola. Myślę, że w taki sposób najlepiej pomożemy naszym dzieciom

- proponował radny PKWP Sebastian Kogut.

Co mówili radni koalicji i jak zareagowali na to przedstawiciele PiS - o tym przeczytasz w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamil Jaworski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.