Natalia Nykiel, czyli niezwykła kariera młodej dziewczyny z małego miasteczka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Paweł Gzyl

Natalia Nykiel, czyli niezwykła kariera młodej dziewczyny z małego miasteczka

Paweł Gzyl

Ma 22 lata, a już magazyn „Glamour” uznał ją za „Kobietę Roku”, a jej teledysk "Error" pobił rekordy odsłon w polskim internecie

Sporo koncertowałaś w ostatnich latach. Zaliczyłaś trzy trasy klubowe i chyba wszystkie najważniejsze festiwale. Jaki wpływ miały te doświadczenia na Twoje nowe piosenki?

Znaczący. Już rok po wydaniu debiutu, kiedy byłam w trasie, wiedziałam, w którą stronę pójdzie druga płyta. Podczas występów szybko wyszło, które rzeczy się sprawdzają, a które mniej. Wiedziałam, że nowe piosenki będą mocniejsze.

Masz w zespole starszych od siebie muzyków. Trudno być dla nich szefową?

Przede wszystkim uczę się od nich. Ale myślę, że oni ode mnie też. Mimo swojego młodego wieku mam świadomość tego, jak chcę, żeby brzmiały moje koncerty, co lubię, a czego nie. Dlatego chłopaki cenią również moje zdanie. Lubię rządzić - ale tylko na scenie podczas występu.

No właśnie: występowałaś zarówno podczas Orange Warsaw Festivalu na Służewcu, jak i w sopockim amfiteatrze podczas TOPtrendy czy na dachu autobusu podczas trasy Red Bull Bus. W każdym z tych miejsc czułaś się tak samo?

Mam w sobie dużą tolerancję na różne okoliczności koncertowe. Każdą okazję do występu możemy przecież wykorzystać tak, jak chcemy. Jeśli dostaję zaproszenie, żeby zagrać na Orange Warsaw Festivalu, to jest to dla mnie wyróżnienie, bo mogę zaśpiewać na wielkiej scenie dla ciekawej publiczności. Dlatego to robię. Kiedy mogę wystąpić na telewizyjnym festiwalu, wiem, że będzie to zupełnie inna sytuacja i inna publiczność. Zgadzam się jednak, jeśli mogę zaśpiewać swoją piosenkę, zagrać na żywo, a występ będzie miał taką oprawę, jaką przygotuję. To szansa na szersze pokazanie swojej muzyki - dlaczego więc miałabym jej nie wykorzystać? Taką mam filozofię.

Czytaj więcej:

 • Co najmniej podoba się Natalii w show-biznesie?
 • Czy dojrzewanie w światłach sceny było dla niej trudnym doświadczeniem?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.