Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie

Czytaj dalej
Fot. Materiały Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie
Opr. Ula Sobol

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie

Opr. Ula Sobol

Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie to malowniczo położony 17-hektarowy kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny. Jego największym atutem jest kąpielisko – przez wiele lat jedyne na Podkarpaciu. Jest to turystyczny produkt, który na przestrzeni kilkunastu lat stał się rozpoznawalny nie tylko na terenie gminy, powiatu czy województwa, ale też kraju i zagranicy. Bierze on udział w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie 2019.

Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie od lat stanowi centrum turystyczno-wypoczynkowe powiatu jarosławskiego.

W ubiegłym roku, podczas Dni Radawy, sprzedano milionowy bilet wstępu. To oznacza, że w ciągu roku GOWiR odwiedza około 100 tysięcy osób.

Ośrodek w Radawie z pięknym kąpieliskiem

Największym atutem GOWiR-u w Radawie jest malowniczo położone kąpielisko – dotychczas jedyne na Podkarpaciu. Piaszczysta plaża, niewielka głębokość wody w zalewie i czujne oko ratownika WOPR pozwala na bezpieczny wypoczynek całym rodzinom. Wczasowiczów przyciąga także specyficzny mikroklimat Radawy z dużą zawartością jodu w powietrzu i glebie, porównywalną do miejscowości nadmorskich.

Na kąpielisku w Radawie na odwiedzających czekają wypożyczalnia sprzętu wodnego, kompleks boisk sportowych, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, pole do mini golfa, park linowy, tyrolka, siłownia zewnętrzna, place zabaw dla dzieci, atrakcje wodne, takie jak place zabaw, zjeżdżalnie czy grzybki z fontannami oraz mini ZOO.

Funkcjonuje tu letnia ochronka. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą na chwilę odpocząć od swoich pociech. Jest i letnia czytelnia książek.

Biorący udział w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie 2019 GOWiR w Radawie oferuje domki do wynajęcia, a dla mniej wymagających pole namiotowe lub kempingowe. Z myślą o wczasowiczach przygotowana została strefa biesiad z drewnianymi stołami piknikowymi oraz punktami, gdzie można rozpalić ognisko lub grilla.

Jest w czym wybierać także jeśli chodzi o wyżywanie. Działa tu kilkanaście punktów gastronomicznych. Króluje różnorodność. Można tu zjeść pizzę, smażone pstrągi, zakręcane frytki, gofry, naleśniki czy włoskie lody. Są świeżo wyciskane soki i napoje gazowane. W weekendy swoje specjały serwują gospodynie wiejskie. Na ich stołach króluje żurek, pierogi, gołąbki, bigos oraz proziaki. Są też pyszne serniki i szarlotki. Jest w czym wybierać!

Mnóstwo koncertów i parada motocyklowa w Radawie

Przez całe wakacje na terenie GOWiR-u tętni także życie kulturalno-rozrywkowe. Sezon artystyczny rozpoczyna się wyjątkowo klimatycznym obrzędem Nocy Świętojańskiej. Odbywa się on pierwszego dnia Dni Radawy, które z kolei wypadają w pierwsze weekend wakacji.

We wszystkie wakacyjne czwartki odbywają się tu potańcówki, w piątki – seanse kina plenerowego, w soboty – wieczory z gwiazdami, zaś w niedziele prezentacje zaprzyjaźnionych miast i gmin, degustacje swojskiego jadła oraz turnieje i zawody sportowe.

Na przestrzeni minionych 10 lat Radawę odwiedziło kilkadziesiąt gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Big Cyc, Blue Café, Brathanki, Czerwone Gitary, Doda, Dżem, Eleni, Happysad, IRA, Izabela Trojanowska, Kabaret pod Wirwigroszem, Lombard, Łzy, Marcin Daniec, Oddział Zamknięty, Patrycja Markowska, Piersi, Piotr Cugowski, Sławomir, Urszula, Video, Weekend, Wilki, Zakopower.

Ich występy przyciągały tysiące miłośników dobrej muzyki. Na potrzeby organizacji imprez artystycznych powstały tu dwie sceny. Jedna duża – koncertowa, druga malutka, ale wyjątkowo urokliwa. Od widowni oddziela ją rzeka Lubaczówka. Po zmroku, kiedy dookoła płoną pochodnie, panuje tu niesamowita atmosfera.

Co roku w Radawie odbywa się także Międzynarodowy Zlot Motocyklowy. Do Radawy przyjeżdża wówczas nawet 3 tysiące właścicieli jednośladów z kraju i z zagranicy oraz kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Główną atrakcją trzydniowej imprezy jest parada motocyklowa.

Oferta Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie jest tak bogata i różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie
Opr. Ula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.