Narzekanie. Wakacyjny sport Polaków

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Dorota Krupińska

Narzekanie. Wakacyjny sport Polaków

Dorota Krupińska

Zmarzłem w samolocie, musiało być gdzieś okno otwarte- poskarżył się klient w biurze podróży. A na dodatek morze było za zimne, kolacja to żenada i skrzypiało łóżko.

Statystyczny Polak wybiera się na wakacje zazwyczaj na tydzień i z opcją all inclusive, oczywiście samolotem - wynika z danych Polskiej Izby Turystycznej na temat zagranicznych wakacji Polaków. Ministerstwo Sportu i Turystyki podało, że tylko w pierwszej połowie 2018 r. rodacy odbyli ponad 5 mln podróży oraz wykupili 1,4 mln wycieczek czarterowych, czyli o 36 proc. więcej niż w 2017 r. W 2017 odnotowano aż 12 mln podróży.

Latamy tam, gdzie ciepło, najczęściej do Grecji, Turcji, Bułgarii i Egiptu. To wakacyjne hity od lat. Rozsmakowaliśmy się w podróżach. Staliśmy się wymagający i krytyczni. Zwracamy uwagę na położenie i standard hotelu, dodatkowe atrakcje i wyżywienie. Oczekujmy dostępu do wi-fi, leżaków na plaży i przy basenie, bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Jeżeli coś nam się nie podoba, skarżymy się rezydentom, biurom podróży i miejskim rzecznikom konsumenta. - W zasadzie nie ma takich rzeczy, których klienci nie reklamują - tłumaczy Edyta Romanowska, rzeczniczka Rainbow Tours. - Począwszy od rozkładu przelotów i ich opóźnień, poprzez standard pokoju i wyżywienia, po opiekę przedstawicieli na miejscu. Wydaje nam się, że nie istnieje taki aspekt imprezy, którego klienci by nie uwzględnili w skargach - zaznacza.

Niektóre skargi zaskakują, mogą śmieszyć, wprawiają w konsternację.

- Co bawi innych, nas, pracowników biur podróży, już niekoniecznie, no bo jak zareagować na skargę, którą zgłosił mi wiele lat temu klient. Stwierdził, że zmarzł w samolocie, bo okno było otwarte. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Krupińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.