Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Napad na bank w Wojaszówce. Zeznania dziewczyny oskarżonego: dostał pismo z urzędu. Powiedział, że został mu tylko napad na bank

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Napad na bank w Wojaszówce. Zeznania dziewczyny oskarżonego: dostał pismo z urzędu. Powiedział, że został mu tylko napad na bank

Ewa Gorczyca

W piątek w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie dwóch młodych mieszkańców Podkarpacia, oskarżonych o napad na placówkę bankową w Wojaszówce. - To, co zrobił Maciek, jest do niego niepodobne. To mogło być załamanie psychicznie. Prowadzenie firmy go przerosło - zeznawała dziewczyna jednego z nich.

20-latek z gminy Wojaszówka i 34-latek z gminy Tarnowiec stanęli przed sądem oskarżeni o napad na placówkę bankową w Wojaszówce koło Krosna, 22 grudnia 2017 roku.

Zdaniem prokuratury działali wspólnie, choć to młodszy nich - Maciej Z. był tym, który pneumatycznym pistoletem gazowym sterroryzował kasjerkę i zabrał 10,5 tys. zł. Maciej G. (to od niego zdaniem śledczych Maciej Z. miał dostać atrapę broni) czekał w pobliżu w samochodzie. Uciekli z pieniędzmi, ale policyjna obława przyniosła skutek. Obaj wpadli w ręce policji.

Maciej Z. przyznał się do napadu. Ale twierdzi, że nakłonił go do tego starszy kolega. Maciej G. zaprzecza, twierdzi, że nie było go w tamtym miejscu.

Podczas piątkowej rozprawy zeznawała dziewczyna 20-latka i jego najbliższy kolega. Mówili o nim w samych superlatywach. Zaradny, grzeczny, życzliwy, po śmierci matki (stracił ją mając 11 lat) i wyjeździe ojca do pracy za granicę, przejął opiekę nad młodszym rodzeństwem. Po II klasie technikum zrezygnował z nauki, założył firmę budowlaną.

W dalszej cześci artykułu m.in.:

 • co zeznawali znajomi oskarżonego Macieja Z.
 • co twierdzi prokuratura
Pozostało jeszcze 52% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.