Najlepszy wodzirej w Polsce mieszka w Kolbuszowej. Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum prywatne
Marlena Bogdan

Najlepszy wodzirej w Polsce mieszka w Kolbuszowej. Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017

Marlena Bogdan

Podobno wodzirej jest jak dobry alkohol. Pozbawia wstydu i rozgrzewa do zabawy. Taka jest Anna Marut - Wodzirejka Roku 2017.

Wyobraźcie sobie, że słyszycie paso doble. Znacie to. Od razu kojarzy wam się z corridą. Walką toreadora z bykiem, w rytmie 2/4, wybijanym przez kastaniety. W tym wypadku rolę toreadora gra kobieta, a byka mężczyzna. Kobiety dostają czerwone chusty i zabawa się zaczyna. Muzyka leci, pary walczą na parkiecie, wybijając rytm stopami, a wśród nich ona - Anna Marut. Najlepsza wodzirejka w Polsce. Paso doble i zabawa, którą stworzyła w rytm tej muzyki, dało jej wygraną w konkursie Wodzirej Roku, organizowanym w Warszawie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wodzirejów. To tu oraz w Katolickim Ośrodku ks. Blachnickiego uczyła się sztuki wodzirejskiej, od 2011 roku.

Oczywiście nie tylko zabawa zdecydowała o nagrodzie. Jury i publiczności spodobała się też odpowiedź Anki na pytanie - co ją satysfakcjonuje w pracy.

Energetyczna petarda

No więc, co ją w pracy satysfakcjonuje?

- Radość ludzi. To, że swoimi działaniami potrafię w nich obudzić chęć do zabawy, wyzwolić dobre emocje i pozytywną energię, która wraca później do mnie jak bumerang i ładuje moje akumulatory - mówi śmiejąc się i gestykulując, przy okazji wyrzucając łyżeczkę z kubka z kawą.

Bo Ania właśnie taka jest, jak mówi o swojej pracy na parkiecie, gestykuluje na wszystkie strony. Gdyby mogła, wstałaby i pokazała, jak zaprasza do zabawy, jak porusza się po scenie. I wszystko to z taką energią i radością, jakby zamiast rąk miała skrzydła.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • po co zatrudnia się wodzireja
 • jak wodzirej przygotowuje się do pracy
Pozostało jeszcze 81% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.