Beata Terczyńska

Nabor do szkół średnich w Rzeszowie. Najwięcej absolwentów gimnazjów wybiera dobre licea. Zainteresowanie szkołami branżowymi jest znikome

II LO szczyci się np. najlepszym w Rzeszowie wynikiem matury z matematyki na poziomie rozszerzonym i tytułem srebrnej szkoły w rankingu Perspektyw. Fot. K.Kapica II LO szczyci się np. najlepszym w Rzeszowie wynikiem matury z matematyki na poziomie rozszerzonym i tytułem srebrnej szkoły w rankingu Perspektyw.
Beata Terczyńska

W Rzeszowie rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych kończy się 11 czerwca. Sprawdziliśmy, jakie klasy są najchętniej wybierane przez absolwentów gimnazjów, a które świecą pustkami.

Na początek licea ogólnokształcące. Tu zaskoczenia nie ma. Wciąż najbardziej obleganymi są I, II, III i IV. Prześledziliśmy wybory kandydatów z tzw. pierwszej preferencji, czyli ilu uczniów wskazało dany oddział na 1. miejscu swojej listy wyborów. Przypomnijmy, absolwent gimnazjum może się ubiegać o miejsce w 3 szkołach, wskazując w nich dowolną liczbę klas, układając je w kolejności.

Numerem jeden jest klasa 1d biol.-chem.-mat. w II LO. Na pierwszym miejscu wskazało ją dotąd 84 uczniów, a to jeszcze nie koniec. Tymczasem miejsc - 34. Równie dużym wzięciem cieszy się 1a w „drugim” o profilu mat.-fiz.-ang. Tu o miejsce stara się 78 kandydatów z I preferencji. 71 osób ubiega się o przyjęcie do 1g biol.-chem. Skąd takie zainteresowanie nauką w II LO?

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • jakie zawody cieszą się zainteresowaniem w technikach
 • jakie są zasady i temriny rekrutacjii
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.