Na turystów w Niesulicach czekać będzie siłownia

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Czesław Wachnik

Na turystów w Niesulicach czekać będzie siłownia

Czesław Wachnik

Już zapowiedzialeli się pierwsi wczasowicze. Przyjadą na początku maja. Być może do tego czasu przy plaży stanie nowa siłownia.

- Bardzo pracowicie przygotowujemy się do zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Chcemy, by goście dobrze się tu czuli - powiedziała nam sołtys Niesulic Bożena Szczepańska.

Co zrobiono? Przy tzw. plaży lumelowskiej wyczyszczono brzeg z różnego rodzaju krzaków. Dzięki temu nie tylko odsłonięto brzeg, ale amatorzy kąpieli zyskali dodatkowo plażę. Kolejnym krokiem ma być budowa siłowni zewnętrznej, tuż obok ścieżki rowerowej, wspomnianej plaży i placu zabaw. Siłownia ma stanąć jeszcze przed wakacjami.

- Mama lub tata będą ćwiczyć kondycję, a dzieci zabawią się na placu - tłumaczy pani sołtys. Nasza rozmówczyni nie ukrywa, że o budowę siłowni wieś rywalizowała z Ołobokiem i Ciborzem. Radni, po wystąpieniu pani sołtys, większością głosów zadecydowali o Niesulicach. Być może jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, rozpocznie się budowa chodników, by turyści mogli bezpiecznie spacerować po całej miejscowości. Pierwsi wczasowicze mają się pojawić już maju.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.