Na ŚDM nowe oblicze Telewizji Kraków

Czytaj dalej
Fot. Robert Szwedowski
(BAN)

Na ŚDM nowe oblicze Telewizji Kraków

(BAN)

Nowa scenografia studia, relacje z uroczystości codziennie od godz. 6 do 23 prowadzone przez młodych dziennikarzy - m.in. takie nowości na Światowe Dni Młodzieży przygotowuje Telewizja Kraków.

Oprócz studia na Krzemionkach spotkania z papieżem będą nadawane również ze studia polowego w Łagiewnikach. - Będziemy gościć najważniejsze osoby związane z uroczystościami - mówi Piotr Legutko, dyrektor oddziału TVP Kraków. Kolejną niespodzianką dla widzów będzie nowy wystrój telewizji. - Nasz oddział zmienia szaty. Będzie nowa scenografia i grafika. Widzowie powinni być zaskoczeni. Wierzę, że pozytywnie - dodaje dyrektor Legutko.

Teraz informacje regionalne można w krakowskiej telewizji oglądać przez godzinę rano i od godz. 17 do 22. Przez pięć dni ŚDM wieści z Krakowa mają być przekazywane od godz. 6 do 23. Przebieg ŚMD zrelacjonują także studenci dziennikarstwa. - Chcemy pokazać uroczystości poprzez młodych ludzi, którzy najlepiej rozumieją ducha Światowych Dni Młodzieży - mówi Legutko.


Autor: Joanna Urbaniec

Oprócz transmisji z najważniejszych punktów uroczystości widzowie na bieżąco zapoznają się z informowani o tym, jak funkcjonuje miasto i region w trakcie ŚDM. Co godzinę będą nadawane meldunki pochodzące z Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz Centrum Kryzysowego Wojewody Małopolskiego.

(BAN)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.