Na Podkarpaciu na wszczepienie endoprotezy pacjenci czekają nawet 14 lat

Czytaj dalej
Fot. Mikolaj Suchan / Polskapres
Agata Flak

Na Podkarpaciu na wszczepienie endoprotezy pacjenci czekają nawet 14 lat

Agata Flak

Mamy na Podkarpaciu ośrodki, gdzie na zabieg endoprotezoplastyki stawu kolanowego czy biodrowego czeka się około miesiąca. W innych placówkach nawet... kilkanaście lat.

W przypadku endoprotozoplastyki stawu kolanowego zabieg praktycznie „od ręki“ może być wykonany w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku. Około miesiąca pacjenci czekają w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu. W innych placówkach czeka się dwa, trzy, pięć, siedem, a nawet 12 lat. Tyle trzeba czekać w Szpitalu Specjalistycznym w Rudnej Małej koło Rzeszowa.

Dłużej, bo 14 lat czekają ci, którzy w tej samej placówce chcą mieć wykonany zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Skąd tak długie kolejki? Dyrektor wyjaśnia, że to wynik dużego zainteresowania jakim cieszy się szpital i zatrudniona w nim kadra medyczna.

- Mamy najwięcej na Podkarpaciu doświadczonych ortopedów wykonujących tego typu operacje. To właśnie lekarze przyciągają pacjentów do naszego szpitala

- podkreśla dr n. med. Arkadiusz Bielecki, dyrektor naczelny Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej.

Zdarzają się pacjenci, którzy na zabieg nie mogą czekać kilkunastu lat. Co wtedy? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Flak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.