Bartosz Gubernat

Na Podkarpaciu coraz częściej świadkowie zatrzymują pijanych kierowców. Nie ma zgody na jazdę „po kielichu”

Na Podkarpaciu coraz częściej świadkowie zatrzymują pijanych kierowców. Nie ma zgody na jazdę „po kielichu”
Bartosz Gubernat

Na widok pijanego kierowcy coraz więcej osób reaguje zdecydowanie, odbiera kluczyki i wzywa policję. Na Podkarpaciu w każdym tygodniu dochodzi do kilku takich obywatelskich zatrzymań. Kilka dni temu w ten sposób udało się zatrzymać kierowcę skody, który wydmuchał 4,15 promila alkoholu!

- Nie ma praktycznie dnia, aby mieszkańcy regionu nie informowali nas o nieprawidłowościach na drogach. Zdarzają się takie tygodnie, gdy na nasza skrzynkę mailową otrzymujemy ponad 40 materiałów dokumentujących agresywne zachowanie i wykroczenia na drogach. Coraz częściej dochodzi też do obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców. To dowodzi, że wśród ludzi nie ma przyzwolenia na tego typu zachowanie

- mówi kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wciąż piją i jeżdżą

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, od początku tego roku na naszych drogach zatrzymano już 2353 pijanych kierowców. W całym ubiegłym roku było ich 3323. Policyjne statystyki dowodzą, że w naszym regionie każdego dnia zatrzymuje się średnio 11 takich osób. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Ilu osobom udaje się dojechać do celu bez kontroli drogowej trudno oszacować.

Widzisz pijanego? Nie pozwól mu kogoś zabić

Jak przekonują policjanci, coraz częściej pijanych kierowców udaje się zatrzymać dzięki reakcji innych użytkowników dróg, którzy są świadkami ich jazdy. Chociażby w ubiegłym tygodniu do takiej sytuacji doszło w Woli Cichej koło Rzeszowa.

W dalszej części artykułu:

 • Jak wyglądała interewencja wobec kierowcy, który był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali
 • Co robic, gdy widzimy na drodze kierowcę, który moze być pijany 
 • Co grozi za jazdę po pijaku

 

Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.