Na początku roku w Nowej Soli ruszy budowa fabryki znanych na świecie wafli ryżowych. Będzie praca

Czytaj dalej
Fot. Arch. LUW
Eliza Gniewek-Juszczak

Na początku roku w Nowej Soli ruszy budowa fabryki znanych na świecie wafli ryżowych. Będzie praca

Eliza Gniewek-Juszczak

W południowej strefie gospodarczej w Nowej Soli powstanie fabryka, w której będą produkowane znane wafle ryżowe. Trwa projektowanie obiektu. Ile osób znajdzie tam pracę?

Przypomnijmy, o nowym inwestorze dla miasta tuż po wyborach do parlamentu napisał na Facebooku Wadim Tyszkiewicz. „Mamy to. Mamy kolejnego pracodawcę i płatnika podatków. Holenderski koncern spożywczy na strefie południowej wybuduje nową fabrykę przy rondzie Województwa Lubuskiego. A nie mówiłem, że Nowa Sól jest skazana na sukces?”

Wadim Tyszkiewicz podkreślił również, że to dla niego wielka sprawa, że mieszkańcom na koniec prezydentury zapewnił miejsca pracy i podatki na kulturę, sport i inne rzeczy.

- Budowę rozpoczniemy w pierwszym kwartale 2020 roku - mówi "GL" Linsey van den Akker, Management Assistant

Działkę za 2,2 mln zł plus Vat kupiła firma, która produkuje znane wafle ryżowe. Trwają prace przy projektowaniu fabryki. – Budowę rozpoczniemy w pierwszym kwartale 2020 r. – odpowiedziała na nasze pytania Linsey van den Akker z SanoRice Holding B.V. w Holandii. Początek produkcji spodziewany jest bardzo szybko, bo już na trzeci lub czwarty kwartał przyszłego roku. – Na starcie produkcji planowane jest zatrudnienie około 45 pracowników – dodała przedstawicielka firmy. Ta liczba docelowo może przekroczyć nawet 200 osób.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.