Na którą stronę tak naprawdę przeważają głosy mieszkańców wsi Podbrzezie Dolne i Podbrzezie Górne? Skoro byli przeciw, dlaczego są za?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Na którą stronę tak naprawdę przeważają głosy mieszkańców wsi Podbrzezie Dolne i Podbrzezie Górne? Skoro byli przeciw, dlaczego są za?

Eliza Gniewek-Juszczak

Mieszkańcy wsi do miasta wcale nie chcą, ale statystycznie są za połączeniem. - Oczekujemy konsultacji z prawdziwego zdarzenia - podkreśla Czytelnik i nie zgadza się z interpretacją wyników.

– Jak można powiedzieć, że mieszkańcy wsi chcą być włączeni do miasta, jak nie chcą? – pyta Czytelnik z Podbrzezia Górnego (nie chce podawać danych w gazecie). Zdenerwował się w piątek, gdy w GL przeczytał informację o planie przyłączenia wsi do miasta. – Z protokołu konsultacji jasno wynika, że zdecydowanie więcej mieszkańców Podbrzezia Górnego sprzeciwia się połączeniu, podobnie jest w Podbrzeziu Dolnym.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.