Myśliwi oskórowali wilka w Bieszczadach. Kto go zabił?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Myśliwi oskórowali wilka w Bieszczadach. Kto go zabił?

Ewa Gorczyca

Skazani w sprawie myśliwi odwołali się od wyroku. Chcą uniewinnienia. Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się rozprawa apelacyjna.

Zdarzenie, które stało się głośne w Polsce i zbulwersowało środowisko obrońców przyrody, miało miejsce 24 stycznia 2016 roku.

Na terenie Żernicy, opuszczonej bieszczadzkiej wioski, mieszkaniec gm. Baligród (myśliwy z koła łowieckiego w Lesku) natknął się na grupę mężczyzn. Obok na drzewie wisiał wilk, częściowo już obdarty ze skóry. Spotkani w lesie mężczyźni także byli myśliwymi. Jak wynikało z rozmowy, jeden z nich miał szczęście ustrzelić „pieska” (jak w żargonie myśliwskim określa się wilka).

Prokuratorskie śledztwo doprowadziło na ławę oskarżonych Szymona G. i Mirosława W.

W dalszej części artykułu: wyrok I instancji dla obu mężczyzn zakończył się wyrokiem, ci jednak odwołali się od niego. Kto zabił zwierzę? Jak myśliwi tłumaczą się z oskórowania wilka?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.