Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mówiła: Taniec to żywioł, to radość, to wolność. Wspominamy Leilę Arifulinę

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Agata Flak

Mówiła: Taniec to żywioł, to radość, to wolność. Wspominamy Leilę Arifulinę

Agata Flak

Urodziła się i wychowała w Moskwie. Miała być skrzypaczką, została tancerką. Do Rzeszowa przyprowadziła ją miłość, ale nigdy tego nie żałowała. Po zmaganiach z chorobą w wieku 57 lat odeszła Leila Arifulina. - Będzie nam jej brakowało - mówią, ocierając łzy, przyjaciele wybitnej choreografki.

W Rzeszowie Leila Arifulina stworzyła swój niepowtarzalny baletowy teatr, tu odnosiła sukcesy. Jak zapamiętali ją choreografowie ze Studia Baletowego?

Olga Drążek od dwóch lat pracuje w studiu Leili Arifuliny.

- Poprosiła mnie, abym przyszła do niej na zastępstwo. Zgodziłam się i poprowadziłam zajęcia. Po tym zaczęłyśmy się spotykać, aż pewnego razu zaproponowała mi pracę. Było to dwa lata temu na wakacjach - opowiada pani Olga.

Choreograf bardzo dobrze wspomina współpracę z Leilą. - Była bardzo pozytywną osobą. Zawsze przychodziła z pomocą i kiedy widziała, że drugi człowiek ma jakiś problem, mówiła, że nie należy się przejmować. Uważała, że zawsze należy iść z podniesioną głową - opowiada Olga.

Sama tancerka stosowała się do rad, których udzielała innym.

- Miała charakter. Nie tylko dlatego, że przeszła najtrudniejszą szkołę baletową w Moskwie. Miała charakter także w chorobie. Walczyła do samego końca, nie brała leków, które mogły uśmierzyć jej ból. Była odważna - wspomina Marta Niewczas, sportowiec i dobra znajoma tancerki. Dodaje, że od Leili nauczyła się, że należy cieszyć się z życia, uśmiechać się do ludzi i być dla nich dobrym.

Była autorytetem

W dalszej części przeczytasz:

 • Katarzyna: Byłam przekonana, że spotkamy sie na sali tanecznej...
 • Ewa: Każdy, kto Ciebie poznał, wie, że dotknął Anioła
 • Leila (cytat z wywiadu dla Nowin): Taniec mam we krwi, być może odziedziczyłam to po tatarskich przodkac
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.