Molestowanie? Przecież nic takiego się nie stało

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Gabriela Bogaczyk

Molestowanie? Przecież nic takiego się nie stało

Gabriela Bogaczyk

Otoczenie przymyka oko, obraca niesmaczne uwagi w żart, nie dowierza ofiarom. Coraz głośniej mówi się, że molestowanie to nie problem kobiet, a mężczyzn. Kolejne gwiazdy opowiadają o swoich doświadczeniach. A to pcha miliony zwykłych kobiet do powiedzenia: koniec tego.

Gdyby pani rozkładała książkę tak często, jak nogi, to może by coś z tego było” - słyszy studentka na egzaminie. „Mogłabyś nosić częściej mini, bo masz zbyt zgrabne nogi, aby je chować” - komentuje przełożony w pracy. „Chodź, kurwy już są” - mówi znany pisarz o dziennikarce. Albo muśnięcie kolana w autobusie, dotknięcie biodra w kolejce do kasy, niechciane objęcie przez wujka, esemesy z zaproszeniem do sauny przez szefa. Co łączy te wszystkie sytuacje?

Z dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:

  • Ile proc. kobiet w Polsce doświadczyło jakiejś formy molestowania seksualnego.
  • Kodeks karny w różny sposób interpretuje molestowanie seksualne. Dlaczego?
  • Dlaczego tak ważne jest, żeby nie chronić i nie usprawiedliwiać osób, które zachowują się obraźliwie w stosunku do kobiet.

Zapraszamy do lektury!

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gabriela Bogaczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.