Modelarz z Londynu wykonał nowe figurki żołnierzy Rosji. Doskonale oddają "ducha" rosyjskiej armii [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Tomas Upskas/Facebook
Norbert Ziętal

Modelarz z Londynu wykonał nowe figurki żołnierzy Rosji. Doskonale oddają "ducha" rosyjskiej armii [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Gratka dla kolekcjonerów modeli militarnych w skali mikro, ale chyba nie tylko dla nich. Tomas Upskas z Londynu wykonał dioramę z rosyjskimi żołnierzami uczestniczącymi w zbrodniczej inwazji na Ukrainę.

Tomas Upskas, modelarz pochodzący z Litwy, a mieszkający w Londynie w Wielkiej Brytanii, przygotował dioramę poświęconą żołnierzom armii rosyjskiej, która zbrojnie napadła Ukrainę.

Upskas wykonał akrylowe modele pięciu rosyjskich żołnierzy. Nie przedstawił ich w walce (jak najczęściej uwieczniane są figurki żołnierzy), bo to akurat Rosjanom słabo wychodzi. No, chyba że z o wiele słabszym, a najlepiej bezbronnym przeciwnikiem. Brytyjski modelarz wolał ich uwiecznić w scence, która jest specjalnością rosyjskich sałdatów i z której od kilkudziesięciu lat są oni znani na całym świecie.

Pięciu Rosjan, z dumną flagą Rosji i litera Z na mundurach, jest w zniszczonym, ukraińskim domu. Jeden wynosi muszlę klozetową, w komplecie z sedesem, inny dzielnie dźwiga kaloryfer. Trzeci, być może dowódca tej grupy, siedzi dumnie przy stole. Do wyniesienia przygotował radiomagnetofon, telewizor, jakieś walizki.

Czwarty dopiero szuka w meblach łupów. Piąty ma problem. Wpatruje się w obraz i chyba nie za bardzo wie, czy może mu się do czegoś przydać taki przedmiot.

Dioramę "Towarzysze broni" (Brothers in arms) Tomas Upskas skończył w piątek.

- Jestem bardzo zadowolony z tej pracy. Trafi na licytację, cena startowa 2 tys. euro. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie Ukrainy - deklaruje pan Tomas.

Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.