Moc roszad trenerskich w 4 lidze. Gdzie trafi Krzysztof Korab?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Solski
Waldemar Mazgaj

Moc roszad trenerskich w 4 lidze. Gdzie trafi Krzysztof Korab?

Waldemar Mazgaj

Po zmianach w Boguchwale i Sieniawie wiemy, że latem nowych trenerów będą mieć też piłkarze z Wiśniowej, Głogowa, Nowotańca i... Dębicy.

Prezes Wisłoka Wiśniowa poinformował nas, że Krzysztof Korab ma być u niego trenerem. - Powinienem być - uśmiecha się szkoleniowiec i prosi, by wstrzymać się z informacją o jego pracy w Wiśniowej, bo leci na urlop i dopiero po powrocie powinno być wszystko jasne. Żadnej umowy jeszcze nie podpisał.

Prezes Eugeniusz Niemiec zapewnia zaś, że Korab na razie został zaangażowany na rundę jesienną. Przypomnijmy, że kilka lat temu 47-letni Korab awansował z piłkarzami z Wiśniowej do klasy O, a później do IV ligi.

- W tym tygodniu trwają rozmowy z zawodnikami i na razie nie ma nikogo nowego - mówi Niemiec.

Z dotychczasowej kadry odchodzi Patryk Sajdak. Koraba latem łączono też z Sokołem Kolbuszowa Dolna (dębicka klasa O). Prezes Głogovii Aneta Ginter jest jednak mocno zaskoczona zaskoczona, bo trener Korab jeszcze się nie pożegnał.

- A jeszcze wczoraj rozmawialiśmy i chciałam, żeby został. Bardzo dobrze się nam współpracowało, odkąd byłam prezesem współpracowałam z nim. Zrobił dobrą robotę dla Głogovii choć rozumiem, że każdy chce czasem zmienić otoczenie - mówi jedyna w 4 lidze pani prezes.

Kto go zastąpi? – Wciąż liczę na odpowiedź trenera Koraba. Trwają rozmowy. Zdradzę tylko, że nie szukamy daleko – śmieje się Ginter, która dodaje, że klub opuszcza Marcin Dudek (Powrót do Błękitu Żołynia). Jesienią Głogovia wraca na swój stadion. – Prace remontowe dobiegły końca, mamy nowoczesne szatnie. To pierwsza w historii klubu renowacja obiektu – kończy pani prezes. Spadkowicza z 3 ligi Cosmosu Nowotaniec nie poprowadzi już grający duet Mateusz Krawczyk - Łukasz Krzysztoń. Jesteśmy po rozmowach z nowym trenerem z naszej okolicy nie związany dotąd z klubem – opowiada sekretarz Henryk Majka.

- Mówiąc pół żartem: wczoraj odbyły się zaręczyny, w tym tygodniu może dojdzie do ślubu. Większość przyjezdnych graczy będzie się żegnać z Cosmosem. – Mieliśmy ogromne problemy z zakwaterowaniem ich w tak małej miejscowości – zaznacza Majka.

Nowotaniec opuszczą więc: Michał i Marcin Misiakowie, Łukasz Krzysztoń, Kacper Rak, Radosław Łeń, Kamil Natkaniec, Dominik Maluga i Jarosław Suchockij.

- Wracają nasi młodzi chłopcy z wypożyczeń, do tego trzeba dokooptować dwóch solidnych graczy, bo 4 liga będzie bardzo mocna – kończy Majka.

Zmiana pierwszego trenera w Wisłoce. Waldemar Piątek został trenerem bramkarzy w Termalice Bruk-Bet Nieciecza i obowiązki prowadzenia ekipy beniaminka powierzono Dariuszowi Kantorowi.

- Wiem, że mam dopiero 30 lat i kilku kolegów w drużynie, ale czas spróbować samodzielnej pracy – przyznaje Kantor.

Trener nie wie, czy będzie mógł jesienią korzystać z usług Kacpra Maika, który pomyślnie przeszedł testy w Górniku Zabrze i być może przeniesie się na Śląsk. W Rzemieślniku zostaje trener Tomasz Kijowski, w Igloopolu Bartosz Zołotar, a w LKS-ie Pisarowce – Damian Niemczyk.

Przypomnijmy, że jako pierwsze w 4 lidze trenerów zmieniły Sokół (Marcin Wołowiec za Dariusza Majchera) i Izolator (Tomasz Głąb za Andrzeja Szymańskiego).

Waldemar Mazgaj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.