Kuba Zegarliński

Młodzi mielczanie jadą na największy turniej świata

Piłkarskie Nadzieje z Mielca zagrają na prestiżowym Dana Cup Fot. Kuba Zegarliński Piłkarskie Nadzieje z Mielca zagrają na prestiżowym Dana Cup
Kuba Zegarliński

Reprezentanci najdalszych zakątków globu - od Gwatemali po Nową Zelandię, poprzez Europę, Afrykę i Azję. Nie ma Kontynentu, który nie wystawiłby chociaż jednej drużyny w największych mistrzostwach dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej - Dana Cup 2017.

W tegorocznej edycji, która odbędzie się w ostatni tydzień lipca na północy Danii, weźmie udział ponad 20 tysięcy zawodników z 55 krajów z całego świata.

Od wczoraj wiemy już oficjalnie, że w tym prestiżowym gronie znajdą się, jako jedyna drużyna z południowo-wschodniej Polski, Piłkarskie Nadzieje Mielec.

- Dla naszej Akademii to ogromne wyróżnienie, a dla zawodników niepowtarzalna szansa zmierzenia się z rówieśnikami z różnych stron świata. Taka rywalizacja, to ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje - informuje prezes Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, Jacek Cyganowski. Mielczanie do Danii jadą silną reprezentacją. - Wystawiamy zespoły w czterech kategoriach wiekowych: U-11, U-12, U-13 oraz U-14- zaznacza Cyganowski.

W turnieju rywalizują drużyny w kategoriach od U-10 do U-19. Rozgrywki odbywają się na ponad 100 idealnie przygotowanych boiskach, w promieniu piętnastu kilometrów od Hjorring - miasta gospodarza turnieju. Znakiem rozpoznawczym turnieju jest wspaniała ceremonia otwarcia. Podczas jej trwania uformowany jest pochód przypominający ten, który poprzedza rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich. Biorą w nim udział reprezentacje wszystkich krajów rywalizujących w mistrzostwach. Przemarsz tysięcy zawodników z całego świata prowadzi przez zabytkowe miasto Hjorring do miejscowego stadionu, gdzie z trybun oklaskuje ich ponad 10 tysięcy widzów. Spektakularna ceremonia jest transmitowana przez duńską telewizję publiczną TV2, a na jej zakończenie odbywają się koncerty międzynarodowych gwiazd muzyki. Prawdopodobnie podczas ceremonii otwarcia przemówienie wygłosi trener słynnego angielskiego FC Liverpool, Jurgen Klopp. Utytułowany szkoleniowiec został ambasadorem tegorocznej edycji Dana Cup.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.