Sławomir Bobbe

Mistrzowie nożyc i grzebienia

Nestor fryzjerstwa Jan Stoppel ma o czym opowiadać w wywiadzie-rzece i robi to bardzo chętnie, poruszając wiele bydgoskich wątków Fot. Tomasz Czachorowski Nestor fryzjerstwa Jan Stoppel ma o czym opowiadać w wywiadzie-rzece i robi to bardzo chętnie, poruszając wiele bydgoskich wątków
Sławomir Bobbe

Bydgoscy nestorzy fryzjerstwa - Joanna Zaremba i Jan Stoppel już 60 lat z sukcesami pracują w swoim zawodzie. Na 60-lecie pracy w zawodzie fryzjerskim otrzymali statuetki i stali się bohaterami wyjątkowej książki.

Z okazji 60-lecia pracy w zawodzie powstała okolicznościowa publikacja, zawierająca trzy wywiady-rzeki zatytułowana „Z nożyczkami i grzebieniem przez świat”. Głównymi bohaterami są bydgoszczanie Joanna Zaremba i Jan Stoppel oraz pochodzący ze Śląska Józef Dreinert. Za wydawnictwem stoi organizacja Intercoiffure Polska, która skupia ponad 3 tysiące fryzjerów z 50 krajów na świecie.
Książka w swoim zamiarze ma być wyrazem podziękowania dla seniorów fryzjerstwa, którzy wychowali wielu cenionych i nagradzanych na międzynarodowych imprezach mistrzów grzebienia.
Jak to się stało, że Jan Stoppel został przed laty fryzjerem? Mówi o tym w rozmowie z Bereniką Rewicką (która wraz z Katarzyną Gryc-Sokolnicką spisała rozmowy z fryzjerami).

w dalszej części artykułu

  • Jak to się stało, że Jan Stoppel stał się fryzjerem?
  • Historia pani Joanny Zaremby
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.